Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

Росія з 1 квітня перебрала головування в Раді безпеки ООН

819.jpg

Росія з 1 квітня починає головувати в Раді безпеки ООН, замінивши Мозамбік. Представники Росії почнуть визначати питання порядку денного на засіданнях Радбезу ООН впродовж календарного місяця. У Росії вже заявили, що в квітні міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров головуватиме на відкритих дебатах в Раді безпеки ООН, які стосуватимуться принципів статуту організації.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба раніше назвав головування Росії «поганим жартом».

Водночас перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко в ефірі програми «Свобода. Ранок» (проєкт Радіо Свобода) заявив, що протест української делегації проти головування Росії у Раді безпеки ООН буде неефективним.

Росія є одним із постійних членів Ради безпеки ООН разом із Китаєм, Великою Британією, Францією і Сполученими Штатами Америки.

Востаннє РФ головувала в Раді безпеки у лютому 2022 року, коли почала повномасштабну війну проти України. Однак головування в Раді безпеки ООН щомісяця переходить до іншої країни-члена. Засідання Ради безпеки, навіть під головуванням Російської Федерації, нічим не можуть загрожувати Україні. 

Заяви, які можуть прозвучати в Раді безпеки ООН під головуванням Російської Федерації, якщо й будуть комусь цікаві, то доволі невеличкій кількості людей. Адже Росія, разом з іншими диктатурами, фактично дискредитувала Організацію об’єднаних націй. Вага ООН у світі наразі наближається до нуля. Тому той факт, що РФ "захопить" ненадовго цей майданчик та щось там буде "доносити" не матиме для України жодного значення.

Набагато більш загрозливим є те, що Росія через свою агентуру, через свої ЗМІ й просто через корисних ідіотів, намагається залякати увесь світ ядерною зброєю. Не маючи інших інструментів, Росія використовує свій останній аргумент – ядерну зброю. Вже якийсь час можна спостерігати, як з усіх доступних їй джерел РФ намагається переконати світ, що допомога Україні сприяє ескалації, яка може призвести до третьої світової війни.

Ось це - дійсно загроза і це реально хвилює. Це шантаж, і цьому шантажу треба протидіяти.

мрия