Завантаження ...

Погляди

Майя Руденко
депутат Славутицької міської ради, журналістка
475
Широка війна. День 118-й...
...Як це не дивно, але повітряні тривоги справляють на маму чарівне враження, і вона повертається до тями.
Тереза Рафаель
американська оглядачка
494
"Деградація української економіки - частина плану Росії" - погляд Терез
Оглядачка Тереза Рафаель вважає, що відновлення України буде повільним, дорогим та пов'язаним із ризиком, але альтернатив немає.
Олександра ЛАТИШЕВА
редактор стрічки новин сайту slavutich.cn.ua
1188
Про перейменування вулиць і кварталів у Славутичі
Славутич – наймолодше місто в Україні. Воно народилось після аварії на Чорнобильській АЕС і було побудоване в рекордні строки - майже за рік.
Володимир В'ятрович
Народний депутат, історик
164
Що таке рашизм?
Найстрашніші війни в історії людства – ті, які ведуться не за території, а за ідеї. Їх метою є не просто завоювати чужі землі, але й переробити сусідів і світ відповідно до своїх уявлень. Якщо хтось заважає цим уявленням – його слід знищити.
Тиміш Мартиненко-Кушлянський
член Комісії з питань найменувань при київському міському голові
384
ЗУПИНІТЬ ТОПОНІМІЧНУ І КУЛЬТУРНУ КАТАСТРОФУ!
Дорогі друзі, шановні колеги! Останніми днями до мене звертаються десятки шокованих киян, які питають: Чи правда, що Київрада збирається перейменувати проспекти Бажана і Тичини? Чи правда, що у Києві валять вулиці українського дитячого письменника Трублаїні та одного з перших теоретиків космонавтики українця Миколи Кибальчича? Чи правда, що киянам пропонують придумати нові назви для понад 400 вулиць за 5 днів?
Оксана Забужко
українська письменниця, поетеса, есеїстка. Її твори перекладено багатьма мовами.
340
Триста років " навіки разом" звалилося з пліч...
Краків. Ранок. Польські будівельники в дворі готелю наспівують "Стефанію" (перші кілька складів, далі слів не вміють, але думаю, навчаться).
Лукаш Адамський
експерт з питань Східної Європи, публіцист, заступник директора Центру польсько-російського діалогу та порозуміння
340
Історія повторюється: чому Україні та Польщі варто пам’ятати поді
Двісті тридцять років тому, у 1791 році, було ухвалено урядовий закон – Конституцію Речі Посполитої, більш відому як Конституція 3 травня. Можна сказати, що це – перша письмова конституція в Європі. Коли говоримо про першість, в Україні вважають такою Конституцію Пилипа Орлика. Частково це так. Але треба зауважити, що Конституція Пилипа Орлика не була конституцією держави, це був документ, прийнятий козацтвом, українською еміграцією у той час, коли країна була зайнята московським військом.
Анастасія Гаріджук
блогерка
395
Воєнні історії
Евакуаційні потяги з Києва відходять забиті, напружені і тихі. Розгублені, перелякані діти, знервовані тварини, втомлені і виснажені люди. Комусь щастить сісти в крісло, решта падає просто на землю в проходах і тамбурі. Речей мінімум, але і вони займають весь простір, що ще лишився.
Соня Кошкіна
Шеф-редактор LB.ua
227
Історія біженства: загроза, яка перетворюється на можливість
Місяць. Сьогодні рівно місяць, як ми у Чехії. Час підбити проміжні підсумки.
Сергій Висоцький
Журналіст, народний депутат України 8 скликання
408
Їм‘я Аушвіца - Буча
Я вже майже добу нічого не можу написати про Бучу… тільки суцільний задушливий біль… І чомусь ці рядки з «Северовостока» Волошина. Найкращого вірша про вікову сутність росіян: «Сотни лет тупых и зверских пыток, И ещё не весь развёрнут свиток И не замкнут список палачей…»
Ольга Лузан
Журналістка, блогерка
175
EXISTENTIALISME
Я би хотіла померти, дивлячись в очі комусь, кого люблю. Люблю у найширшому значенні цього слова. Це значить, що мені треба якнайшвидше вибратися з цього напівпідвалу, вибратися й піти геть. Але мер просить залишатися у сховищах, і я не можу піти.
Валерій Пекар
Громадський активіст, викладач, підприємець
172
Що ми дізналися нового за місяць гарячої війни?
Ми таки дійсно сильно змінилися за вісім років. Україна єдина, всілякі регіональні поділи залишилися в минулому. Ідентичність української політичної нації об'єднала всіх незалежно від походження, місця проживання, мови, конфесії тощо.
Віталій Медведь
Керівник відділу інформації Чорнобильської АЕС
588
Если у врага в руках оружие - пусть горит в аду
В украинском языке есть ёмкое слово "лють". И оно отличается от русской "ярости". В нем есть злой холодный синтез, движущий вперёд не хуже ракетного топлива. Оно не сжигает и самоуничтожает, как ненависть, но дарит берсерковое боевое неистовство.
Сергій Парашин
Екс-директор Чорнобильської АЕС
521
Что думает российский журналист о войне с Украиной
Конец путинской клики наступит скоро, однако для ощущения атмосферы внутри враждебного государства почитайте впечатления журналиста из глубины Российской федерации
Віталій Медведь
Керівник відділу інформації Чорнобильської АЕС
585
Славутичский рынок с точки зрения лингвистики
Славутичский рынок - это, "унікальне явище" (с), бабульки-торговки собираются из мест неведомых и выдают языковые жемчужины...
Макс Бужанский
Депутат Верховної Ради від партії "Слуга народа"
464
Не поддавайтесь панике!
Как я уже триста раз писал ранее, единственной целью всех этих манипуляций с отъездами персоналов посольств, отменой авиарейсов и прочими элементами истерики есть психологическое давление.
Віталій Медведь
Керівник відділу інформації Чорнобильської АЕС
476
Как американцы снимали фильм на ЧАЭС
История не моя, рассказал троюродный брат друга коллеги кума, но за байку сойдет.
Макс Бужанский
Депутат Верховної Ради від партії "Слуга народа"
720
Будет ли война в Украине?
Сотни людей каждый день звонят, пишут, переживая по поводу того, ждать ли войны. Как любой человек, более того, не обладающий какой то специальной информацией, могу только предполагать, так вот, предполагаю, категорически НЕТ, не будет.
Валентина Дорнопих
Депутат Славутицької міської ради
495
Знову по тарифах
Жителі переживуть цю зиму із старими тарифами на тепло (так, це не малі суми, але, принаймні, вони утримуються на рівні того року.) А ось підприємці дійсно у критичній ситуації. Нарешті прийшла інформація, що з понеділька можна припиняти договір з УЖКГ (5300 грн за ГКал) і заключати договір з новим постачальником (3900 грн. за ГКал).
Віталій Медведь
Керівник відділу інформації Чорнобильської АЕС
717
Под лежачий камень не течет вода
Когда мне было лет семь, наткнулся я по телеку на передачу «Клуб кинопутешественников»… Хотя стоп, что значит «наткнулся»?
Стань автором
Якщо ви хочете розмістити свій матеріал в рубрику «Погляд» на сайті slavutich.cn.ua, напишіть листа на адресу: slavutich.cn@gmail.com
мрия