Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

У Молдові уряд пішов у відставку

9ad20da57a0cd87e36699cd50231754b.jpg

Прем'єр-міністерка Молдови Наталія Гаврилиця 10 лютого пішла у відставку, а її місце планує зайняти Дорін Речан, який наразі є секретарем Вищої ради безпеки Молдови.

Про це повідомило видання Ziarul de Gardă.

За даними видання, президентка Республіки Молдова Майя Санду вже підписала указ про призначення Доріна Речана кандидатом на посаду прем'єр-міністра. 

Тепер відповідно до закону Молддови про уряд, кандидат на посаду прем'єр-міністра протягом 15 календарних днів з моменту призначення проситиме висловлення довіри парламенту щодо програми діяльності та всього складу уряду.

Відповідно до молдовського законодавства, відставка прем'єр-міністра автоматично тягне за собою відставку всього уряду.

Водночас Уряд, повноваження якого завершилися, лише виконує обов'язки з управління державними справами, не маючи можливості:

  • приймати та подавати на розгляд Парламенту проєкти нормативних актів та проєкти програмних документів;
  • приймати розпорядження та директивні документи;
  • схвалювати законодавчі ініціативи, у тому числі законопроєкти, та розглядати законодавчі пропозиції;
  • укладати міжнародні договори, які передбачають фінансові зобов'язання Республіки Молдова.

На брифінгу щодо своєї відставки Наталія Гаврилиця наголосила, що зараз Молдова входить у нову фазу, в основі якої - безпека.

Між тим під час ракетної атаки росії проти України 10 лютого Крилаті ракети "Калібр", які запустили зі своїх кораблів російські війська полетіли в Україну повітряним простором Молдови та Румунії. 

Міністерство оборони Молдови повідомило, що російську ракету виявили о 10:18. Вона перетнула повітряний простір Молдови над містиною Мокра у Придністровському районі, а згодом над містиною Косауті в Сорокському районі в напрямку України. 

Ракети росіян перетинають повітряний простір Молдови вже не вперше, у їхні уламки неодноразово падали на території цієї країни. 

27 січня 2021 року президент Мая Санду висунула Гаврилицю на посаду прем'єр-міністра. Парламент не затвердив новий уряд, Гаврилиці не вдалось отримати жодного голосу. Того ж дня Санду вдруге подала її кандидатуру, однак Конституційний суд визнав наказ про її призначення неконституційним.

30 липня 2021 року Мая Санду знову запропонувала Гаврилицю на посаду прем'єр-міністра. 6 серпня 2021 року Парламент підтримав призначення Гаврилиці прем'єр-міністром. За вотум довіри новому уряду та програму діяльності "Молдова хороших часів" проголосував 61 депутат пропрезидентської партії "Дія і Солідарність" з присутніх 94 депутатів.

мрия