Завантаження ...
knukim.edu.ua

Глава МАГАТЕ оголосив результати перевірки українських ядерних об'єктів щодо звинуваченнями РФ у підготовці "брудної бомби"

6667.jpg

Інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії закінчили перевірку на трьох об'єктах в Україні й ознак нелегальної ядерної діяльності не виявили.

Про це 3 листопада повідомляє офіційний сайт МАГАТЕ.
Інспектори дістали безперешкодний доступ до усіх об'єктів і провели усі заплановані заходи, йдеться в повідомленні.

Вони також змогли взяти проби довкілля для аналізу у лабораторіях за гарантіями МАГАТЕ. Це є гарантією використання надчутливих методів, які можуть надати інформацію про минулу й поточну діяльність, пов'язану з поводженням з ядерними матеріалами.

"На основі оцінки наявних на сьогодні результатів й інформації, яку надала Україна, агентство не виявило жодних ознак незадекларованої ядерної діяльності та матеріалів на цих об'єктах", – дійшли висновку в МАГАТЕ.

Там зазначають, що письмові запити України до МАГАТЕ щодо скерування груп інспекторів надіслали після того, як Росія висунула звинувачення в незаконній діяльності на трьох об'єктах – в Інституті ядерних досліджень у Києві, Східному гірничо-збагачувальному комбінаті у Жовтих Водах та на заводі "Південмаш" у Дніпрі.

"Наша технічна й наукова оцінка результатів, які ми дістали дотепер, не виявила жодних ознак незаявленої ядерної діяльності та матеріалів у цих трьох місцях. Крім того, ми повідомимо про результати відбору проб довкілля якнайшвидше", – заявив генаральний директор агентства Рафаель Гроссі.

Він наголосив, що МАГАТЕ готове і далі інспектувати в Україні, щоб перевірити й запобігти неправомірному використанню ядерних матеріалів. Про початок перевірки на запит України стало відомо 1 листопада.Контекст:
На тлі російського вторгнення в Україну в лютому російська пропаганда неодноразово поширювала фейки про те, що Україна готується застосувати ядерну, хімічну чи біологічну зброю, зокрема використовуючи вислів "брудна бомба".

21 вересня Путін заявив про готовність застосувати ядерну зброю у разі загрози територіальній цілісності Росії. Президент України Володимир Зеленський сказав, що не вірить у те, що РФ застосує ядерну зброю.

Держсекретар США Ентоні Блінкен 25 вересня в інтерв'ю CBS News зазначив, що США попередили РФ про можливі "жахливі наслідки" у разі застосування країною-агресором ядерної зброї. За даними The Washington Post, між адміністрацією президента США Джо Байдена та владою Росії триває листування, під час якого російську сторону попередили про наслідки у разі застосування ядерної зброї у війні проти України.

Наприкінці жовтня міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив про можливе застосування Україною "брудної бомби" у війні проти Росії під час телефонних розмов з міністрами оборони США, Франції, Туреччини, Великобританії, Індії та Китаю.

Ці заяви означають, що Росія сама готує такий удар, наголосив Зеленський.
 

мрия