Завантаження ...

Які хвороби можуть викликати кондиціонери

kondecioner.jpg

Всім відомо, що кондиціонер добре рятує у спеку, здатен зігріти в холодну погоду, але багато людей не уявляють, що цей пристрій небезпечний. Нещодавно даже з’явився такий термін, як "хвороба кондиціонерів" пов'язана з холодним і забрудненим повітрям у приміщеннях, де працює прилад. Як пише WeChat, найпоширеніші симптоми – нежить, ....

 

Всім відомо, що кондиціонер добре рятує у спеку, здатен зігріти в холодну погоду, але багато людей не уявляють, що цей пристрій небезпечний. Нещодавно даже з’явився такий термін, як  "хвороба кондиціонерів" пов'язана з холодним і забрудненим повітрям у приміщеннях, де працює прилад.

Як пише WeChat, найпоширеніші симптоми – нежить, закладеність і свербіж у носі, сльозоточивість. Іноді ситуація ускладнюється підвищенням температури тіла, діареєю, кашлем і навіть пневмонією.

Причини "хвороби кондиціонерів":

сухе повітря,

часта зміна температурного режиму,

розмноження мікроорганізмів через погану циркуляцію повітря та відсутність провітрювання, а також скупчення бактерій у самому приладі,

низький вміст кисню в приміщенні, де працює кондиціонер.

Як уберегти себе від "хвороби кондиціонера"


1. Обмежте час перебування в кімнаті, де працює кондиціонер. Щодня провітрюйте приміщення.

2. Підтримуйте оптимальний температурний режим. У кімнаті не повинно бути більше ніж на п'ять градусів прохолодніше, ніж на вулиці – температура не має бути нижчою за +26. Норма вологості – 40-60%.

Не паліть там, де працює кондиціонер
3. Якщо вам доводиться довго перебувати в приміщенні, де працює кондиціонер, потрібно кожного дня бувати на свіжому повітрі й пити більше води для прискорення метаболізму.

4. Уникайте прямих потоків холодного повітря, особливо якщо ви спітніли. Шийний відділ хребта, коліна та інші вразливі частини тіла мають залишатися в теплі.

5. Не паліть там, де працює кондиціонер. Регулярно чистите фільтр приладу й інші деталі, де можуть накопичуватися патогенні мікроорганізми.

Уникайте прямих потоків холодного повітря
6. Не спіть в автівці при включеному кондиціонері. Через погану вентиляцію ви можете не помітити витік чадного газу з двигуна й отруїтися.

7. Слід спочатку відкривати вікна, а потім вмикати кондиціонер. Якщо автівка довго стояла під сонцем, бажано спочатку охолодити салон, відкривши на деякий час вікна, а потім сідати до нього. Одразу вмикати кондиціонер не потрібно, щоб уникнути різкого стрибка температур.

мрия