Завантаження ...
knukim.edu.ua

Нестача лікарів: у Славутичі медикам почали надавати житло

40 відсотків жителів Славутича не можуть підписати декларації з лікарями - їх у місті просто не вистачає. Майже всі вже набрали максимальну кількість пацієнтів. Аби заохотити медиків працювати саме у Славутичі,- міська влада ладна навіть купувати для них квартири. Тему продовжить Магда Кривов'яз. Олександр - сімейний лікар місцевого відділення первинної медико-санатірної...

 
 
40 відсотків жителів Славутича не можуть підписати декларації з лікарями - їх у місті просто не вистачає. Майже всі вже набрали максимальну кількість пацієнтів.

Аби заохотити медиків працювати саме у Славутичі,- міська влада ладна навіть купувати для них квартири. Тему продовжить Магда Кривов'яз.

Олександр - сімейний лікар місцевого відділення первинної медико-санатірної допомоги. За нормативами він має обслуговувати 1800 пацієнтів, проте в нього їх уже майже 2 тисячі. І лікує він не лише їх, а й тих, хто не зміг підписати декларацію. Тож, як і інші лікарі міста, Олександр перевантажений щонайменше вдвічі.

"Враховуючи те, що на пацієнта відводиться, згідно з нормативами, 15 хвилин - то за 5 годин робочого часу прийому ми можемо надати допомогу 25 людям. Це кваліфіковано, не поспішаючи - аби вислухати пацієнта. Ми за прийом приймаємо близько 40-45", - говорить Олександр Філатов, сімейний лікар.

На 10 тисяч містян просто не вистачило лікарів. А це майже 40% населення Славутича. Усі вони опинилися у так званому "червоному списку" - це пацієнти, які не підписали декларацію.

"Нам потрібно хоча б 4-5 лікаря. Зараз у нас працює 3 лікарі загальної практики медицини, 4 педіатри і 5 терапевтів", - говорить Олексій Ладижев, головний лікар КНП "Славутицька міська лікарня" Славутицької міської ради.

"Молоді лікарі хочуть знайти собі місце роботи в великих містах - де гарна інфраструктура, де їм більше цікаво", - говорить Олександр Філатов, сімейний лікар.

Наразі лікарям дозволили брати пацієнтів на 10% більше норми. Однак, якщо медик перевищить і цю кількість - це негативно вплине на його зарплатню.

"Якщо лікар 1800 декларацій набрав і зверху ще набирає 10% плюс 1 декларацію - то вже йде понижуючий коефіцієнт оплати за послуги цього лікаря. Він буде менше отримувати за це коштів", - зазначив Олексій Ладижев, головний лікар КНП "Славутицька міська лікарня" Славутицької міської ради.

У департаменті охорони здоров'я про нестачу медиків знають. Тож заявку на 4 сімейних лікарів уже подали. А заохотити медиків приїжджати саме до них вирішили умовами праці.

"На міському рівні ми прийняли програму місцевих стимулів для медичних працівників, де передбачена купівля службового житла для тих лікарів, які приїдуть до нашого міста. На сьогоднішній день відбувається вже процедура закупівлі цього житла", - наголосила Наталія Шуригіна, керівник відділу охорони здоров'я Славутицької міської ради.

Чиновники сподіваються що вже у вересні до них прибудуть нові лікарі. Однак, вже з 1 липня Національна служба здоров'я припинить фінансування "червоних списків". Медики звісно ж не відмовлять пацієнтам. Проте чи знайдуть гроші у місцевому бюджеті аби розрахуватися з ними за понаднормову роботу - поки що не відомо.

Відеосюжет можна подивитися по цій ссилці https://podrobnosti.ua/2289254-nestacha-lkarv-u-slavutich-medikam-pochali-nadavati-zhitlo.html?fbclid=IwAR259SF6Aysiq-_W3QoCYo8UHMai-Acgj3-1UhZhYIc1NSMtKAdIHEHL4eg
мрия