Завантаження ...
Клиника БОГДАНА
Клиника БОГДАНА

Туристів восени рахують

Пройшло півроку з того моменту, як 16 березня 2018-го Чорнобильська АЕС започаткувала новий туристичний сервіс і відкрила унікальні тури власними об'єктами. Впровадженою в березні електронною системою подання заявок за півроку скористалися туристи з Німеччини, Словаччини...

Пройшло півроку з того моменту, як 16 березня 2018-го Чорнобильська АЕС започаткувала новий туристичний сервіс і відкрила унікальні тури власними об'єктами. Впровадженою в березні електронною системою подання заявок за півроку скористалися туристи з Німеччини, Словаччини, США, України, Чехії, Японії, а також представники далеких екзотичних куточків світу –Аргентини, Гонконгу, Індії, Китаю, Мексики, Нової Зеландії тощо.

Загалом було подано 121 заявку, завдяки чому станом на кінець серпня в рамках даного проекту промисловий майданчик відвідали більше 600 осіб, а до кінця вересня кількість відвідувачів зросте до 784 осіб. Найбільша туристична активність, звісно, зареєстрована в травні, що, безумовно, пояснюється щільною насиченістю інформаційного і соціального простору темою Чорнобиля. Втім цікавість до поїздок на ЧАЕС зростає: на вересень–жовтень вже подано 28 заявок на відвідування станційних об'єктів.

Як показала практика, відвідувачі отримують повне уявлення про роботу станції та про проекти, які реалізуються на промисловому майданчику. Недарма існує прислів'я, що краще один раз побачити, ніж сто разів почути! Під час візиту відвідувачі отримують унікальну можливість пройти тими шляхами, якими ходять працівники станції. Тим туристам, які їдуть до Чорнобильської АЕС зі Славутича, вдається взагалі повністю зануритися в атмосферу ЧАЕС – адже вони добираються до станції тією ж електричкою, якою працівники щодня їдуть на роботу.

Подальше детальне знайомство з роботою станції для даного туристичного потоку починається з контрольно-перепускного пункту «Семиходи», де розміщується найбільший санітарний пропускник ЧАЕС. Туристи ж, які перетинають перепускний пункт «Дитятки», у свою чергу отримують інформацію про Зону відчуження, територією якої вони прямують до ЧАЕС.

У цілому до базового маршруту входить відвідування багатьох об’єктів: від захисних споруд на випадок надзвичайних ситуацій до місцевої їдальні. Гості знайомляться з основними приміщеннями 3-го енергоблоку, з яких відбувалось керування реактором, оглядають системи енергоблока. Окрім того, всі охочі можуть побачити в дії інтегровану автоматизовану систему контролю об'єкта «Укриття», що зараз контролює стан об’єкта, та дізнатися більше про Новий безпечний конфайнмент (НБК).

Під час проведення турів значна увага приділяється заходам безпеки. Відвідувачі забезпечені усіма необхідними засобами індивідуального захисту та проходять обов’язковий дозиметричний контроль.


Информация подготовлена ГСОП ОМСИ
Мебли для родины