Завантаження ...
Клиника БОГДАНА
Клиника БОГДАНА

Будьте обережні під час грози

24 липня, під час грози, до мешканця Славутича на 7 поверх, крізь невелику щілину на балконі, залетіла маленька шарова блискавка. На щастя, вона була не великою та не спричинила великих пошкоджень чи пожежі. Але вона все одно вибухнула посеред кімнати чим дуже налякала хазяїв квартири. Будьте обережні під час грози та не нехтуйте заходами безпеки!

24 липня, під час грози, до мешканця Славутича на 7 поверх, крізь невелику щілину на балконі, залетіла маленька шарова блискавка. На щастя, вона була не великою та не спричинила великих пошкоджень чи пожежі. Але вона все одно вибухнула посеред кімнати чим дуже налякала хазяїв квартири. Будьте обережні під час грози та не нехтуйте заходами безпеки!

Гроза - атмосферне явище, при якому в потужних купчасто-дощових хмарах і між хмарами і землею виникають сильні електричні розряди - блискавки, що супроводжуються громом. Як правило, при грозі випадають інтенсивні зливи, нерідко град, і спостерігається посилення вітру, часто до шквалу. 

Блискавка
- гігантський електричний іскровий розряд в атмосфері, що виявляється зазвичай яскравим спалахом світла і супроводжуючим її громом. Найчастіше блискавка виникає в купчасто-дощових хмарах, тоді вони називаються грозовими; іноді блискавки утворюються в шарувато-дощових хмарах. Середня довжина блискавки становить близько 2,5 км, хоча деякі розряди тягнуться в атмосфері на відстань до 20 км.

Люди здавна боялися удару блискавок, і не випадково. За кількістю смертельних випадків вона поступається тільки повені. Тому завжди треба бути обережним під час грози, адже нічого не може бути важливіше Вашої власної безпеки.
Уникайте відкритої місцевості.

Як відомо, гроза зазвичай б'є в найвищу точку на своєму шляху . Самотня людина в полі - це і є та найвища точка. Ще страшніше опинитися в грозу на самотньому горбі! Якщо Ви з якоїсь причини залишилися в полі один на один з грозою, сховайтеся в будь-якому можливому поглибленні: канавці, улоговинці або найнижчому місці поля, сядьте навпочіпки і пригніть голову. Лежати на мокрій землі під час грози не рекомендується.
Уникайте води.

Кульова блискавка — це таємниче і незрозуміле явище, природа якого неясна до цих пір. Рідкісне явище, з яким людство знайоме тисячі років, до цих пір не розгадано наукою. Але кульова блискавка — саме таке явище. Веде вона себе цілком непередбачувано. То вона вільно проходить крізь скло, то гуляє по повітрю, як за вітром, так і проти нього, то «вдувається» в кімнату через штепсельну розетку.

Іноді кульова блискавка поводиться пустотливо. Ось що пише про це Фламмаріон. 29 серпня 1791 недалеко від міста Павії до молодої селянській дівчини підкотила вогненна куля, розміром як «два кулаки», проскочила до неї під спідницю, покрутилась там трохи і вийшла з-під корсажа, не втрачаючи круглої форми. У момент знаходження кулі під спідницею остання розширилася як відкрита парасолька. Дівчина залишилася ціла і неушкоджена, але нижня сорочка її був подерта на клапті.

Проблема виходить і з вибухом кульової блискавки. Добре відомо, що цей вибух здатний викликати великі руйнування. Кульова блискавка легко ломить товстелезні колоди, волочить по землі важкі предмети, перевертає трактори, здійснює інші силові трюки. Вибух блискавки, нерідко оглушливий, здатний рознести на шматки найміцніші предмети. Був навіть випадок, коли кульова блискавка пірнула в річку і вибухнула там, піднявши величезний фонтан води. «Схлопування» ж розрідженого повітря по своєму ефекту нагадувало б швидше лопаючу гумову повітряну кульку.
Вода - відмінний провідник струму. Удар блискавки поширюється навколо водойми в радіусі 100 метрів. Нерідко вона б'є в береги. Тож не те що купатися, а навіть відпочивати біля води під час грози не рекомендується.
Однак мокрий одяг на людині служить добру службу, і якщо блискавка його зачепить, у нього є більше шансів вижити.
Намагайтеся сховатися.

Найбезпечніше під час грози знаходитися в приміщенні з громовідводом.
Якщо гроза застала вас у місті, сховайтеся в магазин, під'їзд чи, на крайній випадок, перечекайте грозу під навісом біля стін будівель.

Не страшно, якщо ви знаходитеся в автомобілі.
Закрийте вікна, і стихія до вас не добереться.

Ховаючись під деревами, не забувайте про те, що блискавка частіше за все потрапляє в найвищі з них (дуб, тополя, сосна). Так що чим менше деревце, під яким ви знайшли притулок, тим краще. А ховатися від грози в лісі не безпечно. Кора ураженого блискавкою дерева розлітається на десятки метрів навколо, може зачепити вас.

Не метушіться.

Хоча дуже хочеться, від грози не потрібно бігти. Чим ширше ваш крок, тим небезпечніше для вас удар блискавки. Не варто так само пересуватися на велосипедах і мотоциклах.
Найкраще, що Ви можете зробити, це стати непомітними для блискавки: присісти, злитися зі стіною, стати як можна менше.

Остерігайтеся небезпечних предметів.

Потрібно пам'ятати, що удар блискавки небезпечний не тільки тоді, коли гроза б'є безпосередньо в людину, але в предмети, що знаходяться поруч. Тому не варто торкатися до всього мокрого, залізного, електричного, тому що в такі речі блискавка б'є найчастіше: не бажано перебувати біля багаття, тому що у нагрітого повітря провідність для блискавки більша; вкрай нерозумно перечікувати грозу біля лінії електропередач. Електрика в будь-якому вигляді притягує блискавку. Навіть стоячи біля стіни з антеною ви ризикуєте накликати на себе удар з небес;
дуже небезпечно під час грози розмовляти по мобільному телефону. Навіть розряджений, він є магнітом для блискавок. Найкраще під час грози мобільні телефони вимикати. Не бійтеся здатися смішним або пропустити важливий дзвінок.

Подбайте про себе в першу чергу!

Всі металеві деталі для блискавки привабливі. Годинники, ланцюжки і навіть розкрита над головою парасолька - потенційні жертви для наступного удару. Ми вже з'ясували, що під час грози безпечно трошки помокнути, так що не бійтеся, сховайте парасольку в сумку!
Мебли для родины