Завантаження ...
Клиника БОГДАНА
Клиника БОГДАНА

Made in Slavutych

Чеська мисткиня Катержіна Шеда оприлюднила фінальний план наступної акції, яку в українському місті Славутич вона готує вже майже два роки. Переможцем конкурсу на найкращий рекорд, який упише Славутич до Книги рекордів Гіннеса, став Ілля Макаров. Славутичани спробують подати...

Чеська мисткиня Катержіна Шеда оприлюднила фінальний план наступної акції, яку в українському місті Славутич вона готує вже майже два роки. Переможцем конкурсу на найкращий рекорд, який упише Славутич до Книги рекордів Гіннеса, став Ілля Макаров. Славутичани спробують подати найбільшу групову заявку на візу в історії.

Понеділок 6 березня, Славутич, мерія. Славутичани на прес-конференції дізналися, як саме завершиться акція Made in Slavutych. Авторка проекту Катержіна Шеда назвала ім’я переможця, який став імпульсом для того, в який саме спосіб Славутич спробує дістатися до Книги рекордів Гіннеса.

У друге коло конкурсу потрапили чотири мешканці Славутича: Ілля Макаров (рекорд «Славутич-режисер»), Поліна Делікатна (рекорд «Суботник»), Катерина Гончар (рекорд «Запали світло») і Александер Кроліковскі (рекорд «Обійняти місто»).

Переможцем став Ілля Макаров і його ідея.

Щодо пропозиції переможця Катержіна Шеда зазначила: «Ми спиралися на дворічну підготовку, яка передувала цій акції. Зважаючи на історію міста, основна ідея рекорду мала б місцевих мешканців спрямувати до майбутнього. Рекорд не повинен мати лише локальний характер, як часто було у різних пропозиціях, він має відчутною мірою стосуватися також сучасної ситуації в Україні і проблем, з якими зустрічається ця країна та її мешканці. Однією з найболючіших, яка поверталася у розмовах ніби бумеранг, є ситуація з отриманням віз до ЄС. Українці проходять через принизливий і тривалий процес, який, крім усього, видається зайвим. Поступово з’ясувалося, що йдеться насправді про тему, близьку всьому суспільству, і люди вже кілька років чують від уряду марні обіцянки про те, що через півроку нарешті щось зміниться».

Саме тема подолання кордонів і непереможних перепон, що із цим пов’язані, буде у формі рекорду прекрасним способом відображати не лише ситуацію у Славутичі, а й у всій країні. Головна ідея рекорду – створити НАЙБІЛЬШУ ГРУПОВУ ЗАЯВКУ НА ВІЗУ. Вона полягатиме в тому, що всі мешканці Славутича отримають запрошення від Катержіни Шедої провести у Чеській Республіці культурну акцію. З цією метою вони заповнять заявку на візу і з двома фотографіями офіційно передадуть її 3 червня 2017 року на День міста Славутича. Ця акція стане однією з центральних серед святкувань, які в цьому місті мають довгу традицію. Запрошення реальне, але головною метою акції не є здійснити подорож як таку, а насамперед показати світу загальний образ України і спробувати цим його змінити.

Інтенсивна підготовка до акції, протягом якої мешканці дізнаються про всі подробиці, почнеться 1 квітня 2017 року. У місті з’являться рекламні матеріали, буде відкритий офіс Made in Slavutych і регулярно будуть з’являтися нові матеріалі в місцевому телебаченні та на сторінці проекту: www.madeinslavutych.org
Партнером акції є місто Славутич, фестиваль «86» і Чеський центр у Києві.
Мебли для родины