Завантаження ...

На ЧАЕС відбувся круглий стіл "30 років об'єкту "Укриття "- 30 років подвигу"

7 листопада на Чорнобильській АЕС відбувся круглий стіл на тему "30 років об'єкту "Укриття "- 30 років подвигу". Окрім фахівців Чорнобильської АЕС, у ньому взяли участь ветерани підприємства, керівники провідних наукових установ, таких як НДІ будівельних конструкцій...

 

7 листопада на Чорнобильській АЕС відбувся круглий стіл на тему "30 років об'єкту "Укриття "- 30 років подвигу". Окрім фахівців Чорнобильської АЕС, у ньому взяли участь ветерани підприємства, керівники провідних наукових установ, таких як НДІ будівельних конструкцій, Київського інституту «Енергопроект», представники НАН України, Академії будівництва, організацій та підприємств, які свого часу виконували на об'єкті "Укриття" (ОУ) складні роботи із підвищення безпеки, долучалися до виконання міжнародних проектів, словом ті, хто є безумовними експертами у проблемах ОУ.

Також до круглого столу долучилися представники Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, представники Державної інспекції з ядерного регулювання України, Державного агентства з управління зоною відчуження, а також Київського обласної адміністрації та органів місцевого самоврядування міста Славутич.

Перший заступник генерального директора ДСП ЧАЕС Валерій Сейда у вітальному слові учасникам зібрання підкреслив важливість зусиль, спрямованих міжнародним співтовариством на подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Учасники заслухали інформацію про поточний стан ОУ, проблеми та шляхи їх рішення, а також щодо реалізації Плану здійснення заходів на ОУ, який є величезним кроком на шляху до перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Роботи, виконані в рамках ПЗУ, а саме створення сучасних систем контролю стану об’єкта, виконання стабілізаційних заходів, і, особливо, будівництво Нового Безпечного Конфайнмента (НБК), - є важливою віхою у вирішенні проблем безпеки ОУ.

 

Заступник відділення ІПБ АЕС НАНУ Володимир Рудько презентував напрацювання інституту щодо подальшої реалізації стратегії перетворення ОУ, зокрема щодо демонтажу нестабільних конструкцій та поводження з ПВМ, про існуючі проблеми та перспективи. Під час круглого столу учасники також обговорили й ухвалили проект звернення до органів держуправління щодо подальшої стратегії подолання наслідків аварії 1986 року. Учасники одностайно підтримали необхідність розробки нового плану подальших дій із перетворенню ОУ відповідно до затвердженої «Стратегії перетворення об'єкта «Укриття» та залучити до цієї роботи науково-технічний національний та зарубіжний потенціал.

Актуальність продовження робот у цьому напрямку підкреслив присутній на засіданні народний депутат, голова підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Іван Рибак: "Ми не можемо залишати чорнобильську проблему нашим нащадкам у спадок невирішеною, і, зі свого боку, я гарантую всебічну підтримку заходам та ініціативам, що будуть спрямовані на її вирішення".
 

мрия