Завантаження ...

Що відомо про військовополонених нацгвардійців з ЧАЕС

014777b63fa8e19d.jpg

У Чернігові пройшла зустріч родин українських військових, які зараз перебувають у російському полоні, загинули чи вважаються безвісти зниклими, з уповноваженою Президента з питань забезпечення прав захисників України.

За інформацією Суспільне-новини, були на зустрічі й рідні нацгвардійців, які потрапили в полон, коли несли службу на Чорнобильській атомній електростанції.

Уповноважена Альона Вербицька сказала, що найбільша проблема з поверненням наших військовополонених і цивільних заручників – це домовитися з Росією, яка не дотримується жодних норм гуманітарного права чи Женевських конвенцій.

 

 

"Ми не можемо домовитися з ними про постійні обміни, ми не можемо домовитися про повернення всіх на всіх, як це підіймається питання завжди, ми навіть не можемо забрати тих, хто перебуває в дуже тяжкому стані: люди, які мають тяжкі поранення, полонених Нацгвардійців, які перебували в обороні Чорнобильської АЕС, і вони потрапили до полону. Це люди, які мають значний рівень опромінення, і ми навіть їх не можемо забрати, тому що люди потребують дуже складної терапії. Про це постійно наголошуємо і просимо міжнародні організації й правозахисні організації допомагати, і політиків, але бачимо, що світ не може вплинути", – каже Альона Вербицька.

 

 

Не можуть забрати навіть тих, хто отримав значний рівень опромінення. Що відомо про полонених з ЧАЕС

Уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України Альона Вербицька. ФОТО: Суспільне Чернігів

 

За словами Альони Вербицької, росіяни часто переміщують полонених з місця в місце, тому чітко простежити, де і скільки їх перебуває, важко. Також, додала вона, люди, уповноважені на перемовні та обмінні процеси, роблять все можливе, аби пришвидшити повернення українських військовополонених, цивільних заручників та тіл загиблих.

 

 

 

мрия