Завантаження ...

Близько 40 проектів розроблено для повноцінного відновлення Чорнобильської зони після окупації рф

283620281_380490394116948_8990258970528763397.jpg

Вкладники рахуну ЄБРР підтримують процеси відновлення зони відчуження після її окупаціїї російськими військами.

Інформує Державне агенство України з управління зоною відчуження.

Ці та інші теми було обговорено на онлайн-зустрічі між представниками European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), ДАЗВ, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС».

📃 ДАЗВ надало інформацію про опрацювання пріоритетів та першочергових заходів спрямованих на відновлення Чорнобильської зони відчуження.

✓ Учасники заходу визначили подальші кроки, які після наповнення Рахунку Міжнародного співробітництва допоможуть в реалізації нагальних завдань.

На зустрічі представники ЕБРР висловили занепокоєння щодо пропозиції НАЕК «Енергоатом» зробити на своїй базі відокремлені структурні підрозділі ДСП «ЧАЕС» й ДСП «ЦППРВ» а також рішення Державної інспекції ядерного регулювання щодо зупинки дії низки ліцензій під час війни.

☝ «Для донорів є важливим розуміння того, що проекти, які фінансуються, реалізуються в середовищі, де регулятор підтримує їх і є незалежним. У зв’язку із ситуацією, що склалася у донорів виникають додаткові питання щодо того, що відбувається», - прокоментував Бальтазар Ліндауер.

✍ Довідково:

Для повноцінного відновлення діяльності, а також впровадження принципових покращень в зоні відчуження ДАЗВом було підготовлено близько 40 проектів. Ці проекти будуть презентовані міжнародним організаціям, що вже висловили бажання допомогти, зокрема, МАГАТЕ, ЭБРР, Еврокомісія та інші поважні об’єднання.

мрия