Завантаження ...
Клиника БОГДАНА
Клиника БОГДАНА

Перший контейнер з відпрацьованим ядерним паливом розмістили у СВЯП-2

Сьогодні 18 листопада під час проведення "гарячих» випробувань" на СВЯП-2 розмістили у сховищі відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу перший пенал з ядерним відпрацьованим паливом. Він буде зберігатися 100 років, може більше. Заступник Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Максим Шевчук подякував міжнародним партнерам, які є ....

 

Сьогодні 18 листопада під час проведення "гарячих» випробувань" на СВЯП-2 розмістили у сховищі відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу перший пенал з ядерним відпрацьованим паливом. Він буде зберігатися 100 років, може більше. 

Заступник Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Максим Шевчук подякував міжнародним партнерам, які є донорами Рахунку ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку, за фінансову підтримку України під час зняття ЧАЕС з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Також він побажав Чорнобильській станції успішного та безпечного завершення «гарячих» випробувань і подальшої експлуатації СВЯП-2.

 

«Нашим завданням є повноцінна та безпечна експлуатація цього об’єкту. Тому, щоб забезпечити усі необхідні видатки на СВЯП-2, ми спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, профільними комітетами Верховної Ради України, а також за підтримки народних депутатів працюємо над тим, щоб під час підготовки проєкту бюджету до другого читання було враховано фінансові потреби ЧАЕС для забезпечення ефективного функціонування об’єктів, які було побудовано за кошти міжнародних партнерів», - наголосив заступник Голови ДАЗВ Максим Шевчук.

За словами в. о. генерального директора ДСП «Чорнобильська АЕС» Володимира Пєскова, розміщення першого пеналу, який завантажений відпрацьованим ядерним паливом - це історична подія не тільки для Чорнобильської АЕС, а й для всієї України, адже цьому процесу передувала довготривала, складна та злагоджена робота замовника, підрядників, профільних та регулюючих органів.

 

Нагадаємо, що 7 вересня 2020 року ДСП «Чорнобильська АЕС» отримала окремий дозвіл на здійснення діяльності по введенню в експлуатацію СВЯП-2, тобто, проведення «гарячих» випробувань. 10 вересня було розпочато перевезення зі СВЯП-1 на СВЯП-2 першої партії з 9 відпрацьованих тепловиділяючих збірок. Усього для заповнення одного пеналу із СВЯП-1 на СВЯП-2 було перевезено 93 відпрацьовані тепловиділяючі збірки, які розділили на паливні пучки. Паливні пучки розмістили у паливні патрони, які помістили у двостінний сухий екранований пенал, виконали технологічні роботи з його герметизації та сьогодні розмістили у бетонний модуль зберігання.

На сьогодні, згідно з графіком, дата завершення гарячих випробувань запланована на грудень 2020 року, а на квітень 2021 року заплановано отримання ліцензії на експлуатацію СВЯП-2. Але ча
сткове фінансування потреб ЧАЕС може поставити під загрозу проведення відповідних робіт у 2021 році.

 

Довідково. За період генерації електроенергії, з 1977 до 2000 року, на Чорнобильській станції накопичилося понад 21 тис. тепловидільних збірок, які зараз зберігаються у сховищі відпрацьованого ядерного палива «мокрого» типу СВЯП-1. Сховище СВЯП-1 не розраховане на довготривале зберігання палива і термін його експлуатації обмежений, відтак усі відпрацьовані тепловидільні збірки мають бути переміщені в новозбудоване проміжне сховище відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу СВЯП-2.

Мебли для родины