Завантаження ...
Клиника БОГДАНА
мрия

Незабаром Чорнобильську зону зможуть відвідувати неповнолітні

З моменту аварії на Чорнобильский атомній електростанції пройшло майже 35 років. Відвідати ЧАЕС до недавнього часу могли ттільки повнолітні люди, але ситуація змінююється, рівень значно впав (майже в 10 тисяч разів). Наразі з’явилася можливість спроектувати так машрут відвідування Чорнобильської зони, щоб не ...

 

З моменту аварії на Чорнобильский атомній електростанції пройшло майже 35 років. Відвідати ЧАЕС до недавнього часу могли ттільки повнолітні люди, але ситуація змінююється, рівень значно впав (майже в 10 тисяч разів). Наразі з’явилася можливість спроектувати так машрут відвідування Чорнобильської зони, щоб не отримувати опромінення. 

Задля цього Асоціація чорнобильських туроператорів / Assoc. of Chornobyl Tour Operators розробила спеціальний автобусний маршрут, який оминає такі місця, як Рудий ліс, та не передбачає виходу з автобусу в місті Прип’ять та інших місцях, де хоча б теоретично молоді екскурсанти зможуть нанести собі шкоду. Вихід з автобусу буде дозволено тільки в санітарних зонах (туалеті, їдальні та ін.).

Доза опромінення не буде перевищувати дозу, отриману під час звичайної автобусної екскурсії містом Київ. Цей маршрут є дуже важливим для формування національної свідомості та освіти підростаючого покоління. Адже сучасна система освіти передбачає в підручних історії аж один (!!!) абзац, який висвітлює події 86 року. І школярі вимушені черпати інформацію про Чорнобиль з неперевірених джерел у інтернеті та відеоігор. Що призводить до формування абсолютно невірного уявлення про події всесвітнього масштабу, що відбувалися на території України. І можливість побачити місця цих подій та дізнатися історію безпосередньо в Чорнобильській зоні є критично важливою.

Сьогодні під час зустрічі з Міністром культури Олександром Ткаченко, заступницею Міністра Світланою Фоменко та заступником голови Державного агентства з управління зоною відчуження Максимом Шевчуком був проговорений механізм та необхідність зниження планки вікового цензу з 18 до 12 років. Бюрократично це є можливим і процес вже запущений.

Тепер громадяни України вже з 12 років будуть освічені стосовно дії радіації, звільняться від немотивованих страхів щодо Чорнобиля, будуть вміти користуватися дозиметром, знатимуть реальну історію України та зрозуміють величезний подвиг ліквідаторів.

Мебли для родины