На зустрічі з проекту Магніт «Чорнобиль. Відродження» визначились з ключовими кроками розвитку туристичного та наукового напрямків Захід відбувся за участю представників Мінекоенерго, ДАЗВ, керівників підприємств зони відчуження, а також профільних інститутів та організацій. Т. в. о. Голови ДАЗВ Катерина Павлова зазначила,...

На зустрічі з проекту Магніт «Чорнобиль. Відродження» визначились з ключовими кроками розвитку туристичного та наукового напрямків
Захід відбувся за участю представників Мінекоенерго, ДАЗВ, керівників підприємств зони відчуження, а також профільних інститутів та організацій.
Т. в. о. Голови ДАЗВ Катерина Павлова зазначила, що головним орієнтиром діяльності робочої групи з проекту Магніт «Чорнобиль. Відродження» є Указ Президента України «Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 10 липня 2019 року, а також завдання, які поставив перед Агентством Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель.

«Нам необхідно створити механізми та можливості для діяльності міжнародних туристичних операторів, а також для залучення українських та іноземних інвесторів. Одним з ключових завдань є розвиток науки у зоні відчуження. Ми маємо сучасне обладнання, лабораторії і, головне, унікальний досвід, яким готові ділитися зі світом і створювати для цього всі умови», - акцентувала Катерина Павлова.

Заплановано, що протягом року розроблятиметься основа Стратегії з розвитку наукового напрямку зони відчуження, яка стане фундаментом створення Наукового хабу, буде відкрито нові туристичні маршрути та інфраструктурні об’єкти.






