Завантаження ...
knukim.edu.ua

У Славутичі відбулася зустріч із китайськими інвесторами

У залі засідань виконавчого комітету Славутицької міської ради 4 грудня відбулася робоча зустріч міського голови Юрія Фомічева з делегацією Китайської Народної Республіки, до складу якої входили представники Китайської національної ядерної корпорації та представники Арабо-китайської інвестиційної групи....

 

У залі засідань виконавчого комітету Славутицької міської ради 4 грудня відбулася робоча зустріч міського голови Юрія Фомічева з делегацією Китайської Народної Республіки, до складу якої входили представники Китайської національної ядерної корпорації та представники Арабо-китайської інвестиційної групи.

Презентацію про Славутич, преференції для ведення бізнесу на місцевому рівні, інфраструктуру міста зробив міський голова. «Ми готові розглядати пропозиції від інвесторів. На місцевому рівні можемо на певний час запропонувати зниження оплати за землю, податку на нерухомість. Це незначні кошти для інвестора, але це наша політична воля, демонстрація зацікавленості та відкритості.

Маємо територію промислової зони, ЛЕП 800 МВт, відповідний газопровід, вдале транспортне сполучення. Уряд країни зацікавлений у відновленні судноплавства та навігації по Дніпру. А на кордоні з Білоруссю облаштування річкового терміналу може дати поштовх для розвитку регіону. Для залучення бізнесу до Славутича створені інституції: КП «Агентство регіонального розвитку», Фонд підтримки підприємництва, Рада підприємців, Фонд «Славутич–ЧАЕС–розвиток», працює і бізнес-омбудсмен. Одночасно ми не відділяємо себе і від Чорнобильської зони відчуження, яка змінюється і все більше починає використовуватись і ставати привабливою для інвестицій», – зауважив Юрій Фомічев.
 

 

Представник Арабо-китайської інвестиційної групи Адель Ель-сайєд подякував за змістовну презентацію і повідомив, що більше 20 років працює в Китаї та зацікавлений у співпраці з українським урядом. А візити до міста, Чорнобильської АЕС, проведені попередні зустрічі є підготовкою до нового візиту китайських інвесторів, що планується через місяць. А Славутич має хороший потенціал для розвитку.

Ван Мей, представник Китайської національної ядерної корпорації, доктор з ядерної фізики, повідомив, що Китай теж має досвід зняття з експлуатації ядерних об’єктів, напрацювання у сфері захисту навколишнього середовища. І є всі перспективи зробити план детального співробітництва для розвитку проектів у Зоні відчуження та місті.


Відділ інформації

мрия