Завантаження ...
knukim.edu.ua

Урочистості на ЧАЕС

На Чорнобильській АЕС вшанували підприємства та організації, які брали участь у будівництві НБК (нового безпечного конфайнмента). У зв'язку із завершенням активної фази будівництва НБК, Чорнобильська АЕС та ДАЗВ прийняли рішення запросити українські компанії...

На Чорнобильській АЕС вшанували підприємства та організації, які брали участь у будівництві НБК (нового безпечного конфайнмента). 

У зв'язку із завершенням активної фази будівництва НБК, Чорнобильська АЕС та ДАЗВ прийняли рішення запросити українські компанії, підприємства та установи, які взяли участь в реалізації цього проєкта, на майданчик ЧАЕС, щоб ознайомитись із підсумковим результатом спільних зусиль різних підрядників -- створенням унікальної технологічної споруди. Тридцять чотири українські організації, які відгукнулись на пропозицію, взяли участь в урочистому заході, присвяченому закінченню будівництва НБК. 6 серпня гості побували в технологічній будівлі НБК, у просторі під аркою конфайнмента та в західному вентиляційному центрі, ознайомилися з роботою інтегрованої автоматизованої системи контролю об'єкта «Укриття» та Центру управління та контролю НБК, а також поспілкувалися з персоналом ЧАЕС, який наразі бере участь у дослідно-промисловій експлуатації конфайнмента. 

Для переважної більшості з них можливість ознайомитися з НБК була омріяною метою, оскільки, виконуючи свою частину робіт, вони здебільшого навіть не уявляли, як велично виглядає кінцевий результат їх діяльності в рамках проекту. «Спільний внесок українських компаній, які були залучені до проєкту, дуже важливий. Близько третини коштів з більше ніж півтора мільярда доларів, зібраних країнами-донорами для проєкту НБК, освоєні українськими підрядниками. Вони отримали унікальний досвід і компетенцію, які сьогодні можна використовувати. Це розвиток і визнання», -- зазначив голова Державного агентства з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

Він також вручив представникам компаній, запрошених на урочистості, подяки за участь в проекті, а адміністрація ЧАЕС -- пам'ятні сувеніри на згадку про нього. У ході урочистої зустрічі, яка відбулася після ознайомчої частини, виконувач обов'язків генерального директора ДСП «ЧАЕС» Сергій Калашник нагадав, що у справі подолання наслідків аварії 1986 року та перетворенні об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему зроблено чимало, але попереду ще багато роботи, зокрема найближчим часом розпочнуться заходи за контрактом «Демонтаж нестабільних конструкцій об'єкта «Укриття» ДСП «ЧАЕС» в частині «раннього» демонтажу». 


«Демонтаж «Укриття» -- наступний логічний крок, який витікає з тієї роботи, яку ми робили протягом останніх 12 років. Це -- наше майбутнє, глобальний обсяг робіт, які мають бути виконані. «Все закінчено, ми завершили свою місію!» можна буде сказати лише після того, як ми виконаємо Пусковий комплекс 3», -- підсумував Сергій Калашник.

Під час обговорення учасники згадали багато цікавих та важливих епізодів будівництва НБК, особливо підкреслюючи, що цей проєкт, ймовірно, із часом буде визнаний найбільшим та найзначнішим міжнародним здобуттям кінця ХХ -- початку ХХІ століття. 

мрия