Завантаження ...
knukim.edu.ua

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман відвідав ЧАЕС

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман із робочою поїздкою 26 квітня відвідав Чорнобильську зону відчуження та Чорнобильську АЕС. У складі делегації, Склад делегації, що супроводжувала Володимира Гройсмана в поїздці, була доволі представницькою й чисельною – були присутні міністр екології та природних ресурсів...

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман із робочою поїздкою 26 квітня відвідав Чорнобильську зону відчуження та Чорнобильську АЕС.


У складі делегації, Склад делегації, що супроводжувала Володимира Гройсмана в поїздці, була доволі представницькою й чисельною – були присутні міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, депутати Верховної Ради, голова ДІЯРУ Григорій Плачков, голова ДАЗВ Віталій Петрук, президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашківський, голова Київської облдержадміністрації Олександр Терещук та Славутицький міський голова Юрій Фомічев. Прем'єр-міністр та особи, що його супроводжували, вшанували пам'ять ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, поклавши квіти до пам'ятника Героям Чорнобиля біля адміністративно-побутового комплексу №1 Чорнобильської АЕС.

У рамках робочого візиту прем'єр-міністр відвідав новий безпечний конфайнмент (НБК), де днями завершилося 72-годинне комплексне випробовування (пробна експлуатація) першого пускового комплексу (ПК1) НБК. Із деталями перебігу робіт за проектом його ознайомив виконувач обов'язків генерального директора ДСП «ЧАЕС» Сергій Калашник. Під час зустрічі з представниками ЗМІ Володимир Гройсман, зокрема, підкреслив: «Треба сказати «Дякую!» тим, хто в перші хвилини, години і дні, а потім стільки часу, скільки було потрібно, мінімізували наслідки цієї трагедії. Завдання будь-якої влади – забезпечити чистоту цієї території. І насправді ми – єдиний уряд, який зробив усе для завершення проекту НБК.
 

 


Ми відновили весь комплекс заходів, яким майже десятиріччя ніхто у владі не приділяв уваги, весь комплекс заходів, щоб забезпечити радіаційну безпеку. І сьогодні вже можна сказати, що ситуація абсолютно стабілізована – для цього на території Зони відчуження впроваджено найсучасніші технології. Окремо хочу подякувати всім міжнародним партнерам. Вони, їх технічна, консультативна та фінансова допомога зробили можливим завершення робіт із будівництва конфайнменту».

За програмою поїздки прем'єр-міністр Володимир Гройсман відвідав також на майданчик централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, яке будується у Зоні відчуження та комплексі «Вектор».


https://chnpp.gov.ua/

мрия