Стосується кожного: в Україні виявили шокуючу кількість підроблених ліків

Держлікслужба не хоче реагувати на кричущі випадки з підробкою. Сьогодні жоден українець не застрахований від вживання неякісних або фальсифікованих ліків, оскільки кількість неякісних лікарських засобів в Україні набагато більша, ніж звітує Державна служба лікарських засобів і...

 
Держлікслужба не хоче реагувати на кричущі випадки з підробкою

Сьогодні жоден українець не застрахований від вживання неякісних або фальсифікованих ліків, оскільки кількість неякісних лікарських засобів в Україні набагато більша, ніж звітує Державна служба лікарських засобів і обігу наркотиків.


Про це заявив голова координаційної ради громадської організації "Медичний контроль" Ігор Щедрін.

За його словами, в кінці літа в ГО "Медичний контроль" звернувся пацієнт, який постраждав від побічних реакцій від прийому лікарського засобу під час госпітального лікування.

"Пацієнт запідозрив, що це підробка. Він надіслав нам зроблену за свої гроші хіміко-лабораторну експертизу, тому що готувався до суду. Результати експертизи мене приголомшили: в складі препарату, в трьох серіях, було виявлено речовину, яка не визначена в складі і при реєстрації препарату. Ми направили запити і в Державну службу лікарських засобів України, яка повинна здійснювати контроль, в Державний експертний центр. Нам відповіли з Державної служби лікарських засобів і обігу наркотиків, що це не їх справа, тому що вони можуть реагувати, якщо Державний експертний центр або інша установа до них звернеться, або якщо були критичні наслідки для пацієнта ", - цитує слова Щедріна видання УНІАН.

На думку Щедріна, статистиці Державної служби лікарських засобів і обігу наркотиків не можна довіряти.

"Це означає, що поки ніхто не помер, поки немає критичних наслідків для здоров'я українців, то немає і ніякої реакції держави на те, що сталося.

Це означає, що підроблених ліків, сфальсифікованих ліків, може бути на порядок, на два порядки більше, ніж про це звітує Державна служба лікарських засобів України. Статистиці, яку ми маємо, яку публікує Державна служба лікарських засобів і обігу наркотиків, вже не можна довіряти, бо вони не хочуть реагувати на кричущий випадок, коли їм просто приносять вже готову, зроблену пацієнтами експертизу в незалежній лабораторії.

Це означає, що вони повинні були б самі провести експертизу в установленому законом порядку. Тобто взяти три серії препарату самостійно, провести в акредитованих лабораторіях Держлікслужби аналізи і відповісти громадськості. Насправді, цього не сталося за три місяці, поки ми ведемо переписку з державними інстанціями. Незважаючи на це, ми просимо звернули увагу на те, що у нас сама система не працює.

Слабкою ланкою є небажання Державного експертного центру або Держлікслужби в кожному конкретному випадку реагувати. Якщо вони хочуть, то перевірятимуть препарат. Якщо не хочуть - не будуть ", - підкреслив голова координаційної ради ГО" Медичний контроль ".

У свою чергу експерт ГО "Медичний контроль" з нормативно-правових питань Михайло Жірченко сказав наступне: "На даний момент склалася ситуація, при якій фактично відсутня робота інституту. Це не проблема якогось лікаря або посадової особи. Відсутній фактично дієвий контроль - контроль за контролем, оскільки ті органи, на які покладено контроль, фактично його не проводять, а механізму дієвого контролю за тим, хто контролює, фактично немає. Тому проглядається маленька проблема, яка переростає в глобальну. Це означає, що зазначені інститути не працюють ".