Новий вихідний для українців: влада вводить ще одне свято

Кабінет міністрів намірився подарувати українцям ще одне свято. З цього приводу повинна зробити доповідь міністр освіти Лілія Гриневич, передає Корупція.Інфо. Так, на сьогоднішнє засідання уряду буде винесено проект указу президента про «День працівників системи фінансового моніторингу».

 
Кабінет міністрів намірився подарувати українцям ще одне свято.

З цього приводу повинна зробити доповідь міністр освіти Лілія Гриневич, передає Корупція.Інфо

Так, на сьогоднішнє засідання уряду буде винесено проект указу президента про «День працівників системи фінансового моніторингу».

Відзначимо, що оскільки професійного свята у працівників фінансового моніторингу в Україні до сих пір немає, то можливо сьогодні Кабмін виділить для цього основну в календарі дату.

Крім того, в Україні з'явиться новий вихідний через свято Дня всіх святих. Так, 1 листопада (День всіх святих) буде вихідним. Правда, тільки на Закарпатті.

Відповідне розпорядження підписав голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

Натомість субота, 11 листопада, буде робочим днем.

Згідно з розпорядженням, головам райдержадміністрацій, керівникам підприємств, установ і організацій рекомендовано перенести робочий день із середи, 1 листопада, на суботу, 11 листопада.

Робочий день перенесено для того, щоб мешканці Закарпаття могли відвідати могили своїх рідних та близьких у інших районах області чи регіонах України, – йдеться на офіційному сайті Геннадія Москаля.

До слова, у середині вересня за ініціативи Українського інституту національної пам'яті, може з’явитися нове свято – День сім'ї, яке одночасно буде і вихідним днем. Раніше у вересні не було святкових вихідних днів, то ж така пропозиція УІНП виглядає як певна компенсація за зменшення вихідних у травні.

У жовтні залишається святковий вихідний 14 жовтня, коли відзначають День захисника України. Це свято було запроваджене у 2015 році і зараз не всі українці пам’ятають, що в середині жовтня мають додатковий вихідний.

У листопаді та грудні як і раніше немає святкових вихідних днів. Ситуація у грудні може змінитися, якщо депутати повернуться до законопроекту про запровадження святкового вихідного дня 25 грудня (Різдво).

Усі вихідні:


Новий Рік – 1 січня;

Різдво Христове – 7 січня;

Шевченківський день – 9 березня;

Великдень – один день (неділя) з плаваючою датою;

День пам'яті і примирення – 8 травня;

День Конституції України – 28 червня;

День незалежності України – 24 серпня;

День сім'ї – друга п'ятниця вересня;

День захисника України – 14 жовтня.

В Інституті нацпам'яті пропонують не переносити вихідний день на наступний день після держсвята, коли свято припадає на суботу чи неділю, за винятком традиційних релігійних свят – Різдва і Великодня.