Завантаження ...

«Воно дуже заразне»: вірус Коксакі дістався до України

Вірус Коксакі, яким масово захворіли туристи в Туреччині, дістався до України. Так, за словами мешканки міста Суми, яку цитує СТС, в одному з дитячих садів захворіли діти, передає 1News. Вона зазначає, що спочатку дітям ставили діагноз алергія, а потім сказали, що це вірус Коксакі.

 
Вірус Коксакі, яким масово захворіли туристи в Туреччині, дістався до України.

Так, за словами мешканки міста Суми, яку цитує СТС, в одному з дитячих садів захворіли діти, передає 1News.

Вона зазначає, що спочатку дітям ставили діагноз алергія, а потім сказали, що це вірус Коксакі. «Є інформація, що заразилися навіть батьки цих дітей», — додає вона.

За словами позаштатного інфекціоніста МОЗ Ольги Голубовської, зростання захворюваності ентеровірусами, зокрема й викликаними вірусом Коксакі, спостерігається вже не перший рік, а мінімум 5-7 років. «Воно дуже заразне, тому що достатня кількість вірусу постійно виділяється у зовнішнє середовище, він стійкий, тривалий час зберігається на предметах побуту і на руках», — говорить вона.
За останні тижні, зараження вірусом зафіксували і у дорослих.

Як розповіла Ірина Троцька, головний інфекціоніст Сумської області, в місцеву лікарню за суботу неділю зверталося декілька осіб, які прибули з Туреччини, у яких є клінічні ознаки Коксакі.

Наразі вакцини проти цього вірусу немає, тому лікування передбачено симптоматичне. Зокрема, лікарі рекомендують пити велику кількість рідини і знижувати температуру.

Випадок із заразним захворюванням сім’ї з України викликав великий ажіотаж у мережі. За словами батька сімейства, готель відмовляється сприяти і допомагати, а на курорті перехворіла «кожна третя дитина».


мрия