Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

Військовий облік для жінок: все що потрібно знати

111.png

Ця обов'язковість відноситься до лікарів, медсестер, акушерок, стоматологів і фармацевтів. Визначення військового обліку буде базуватися як на спеціальності зазначеної у дипломі, так і на фактичному місці роботи.

За даними ЗСУ, жінки, які перебувають у військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу або використовуватися для виконання завдань, пов'язаних із забезпеченням оборони держави в часи війни. Вони зобов'язані виконувати військові обов'язки на рівних засадах з чоловіками, оскільки законодавство не робить розрізнення між військовозобов'язаними жінками і чоловіками.

Важливо відзначити, що в Україні передбачено відповідальність за ухилення від військового обліку, і під час воєнного стану за це може бути накладено штраф у розмірі від 850 до 1700 гривень.

Необхідно також зауважити, що жінки, чиї професії пов'язані із військовим обліком, мають можливість добровільно вступити до військового обліку.

У разі встановлення військового обліку для жінок-медиків з 1 жовтня, вони повинні будуть звернутися до ТЦК із такими документами:

  1. Заява про взяття на облік.
  2. Паспорт чи ID-карта.
  3. Ідентифікаційний номер.
  4. Документ, що підтверджує їхню спеціальність або професію.
  5. Довідка про роботу із зазначенням спеціальності, за якою вони працюють.
  6. Свідоцтво про народження дітей або документ про опіку.
  7. Свідоцтво про шлюб.
  8. Фотографії розміром 3х4.

Крім того, жінки-медики повинні будуть пройти медичний огляд для визначення придатності або непридатності до військової служби, включаючи консультацію від таких спеціалістів, як хірург, терапевт, невропатолог, психіатр, офтальмолог, оториноларинголог, стоматолог, дерматолог і гінеколог.

Щодо жінок, які перебувають у стані вагітності або вже мають дітей, вони також повинні будуть звернутися до ТЦК. Вагітні жінки будуть визнані непридатними до служби незалежно від терміну вагітності. Матері, які виховують дітей самостійно, мають трьох або більше неповнолітніх дітей або виховують дитину з інвалідністю, а також якщо чоловік вже служить у ЗСУ, отримують право на відстрочку від військового обліку.

На відміну від раніше поширеної інформації, жінкам, які вступають до військового обліку, не обмежують право на виїзд за кордон. Таке обмеження стосується лише жінок, які мобілізовані до армії.

мрия