Завантаження ...

СБУ викрила діяльність ботоферм із 7 тисячами акаунтів у Facebook

60.jpg

Співробітникам СБУ та Київській міській прокуратурі вдалося виявити та заблокувати ботоферму. Аналогічну спілку було ліквідовано в Одеській області. Сукупно «армії ботів» мали 7 тис. акаунтів у соцмережі Facebook.

За їхньою допомогою злочинці розповсюджували деструктивний контент. Вони дискредитували Сили оборони України та найвище політичне керівництво країни. Крім цього, виправдовувалась російська агресія та розхитувалась суспільно-політична ситуація.

Ботоферма на 5 000 аккаунтів була створена 24-річним чоловіком із Запорізької області, що проживає на Київщині. Він же її адміністрував з метою конспірації фейкових акаунтів, що реєструвалися чоловіком на російські email. Готові роботи здавалися кіберзлочинцем в оренду “оркам”. У ході проведеного в Білій Церкві обшуку правоохоронці вилучили у господаря ботоферми комп’ютерну техніку та спеціальний софт.

 

Викриття ботоферми співробітниками СБУ

Чоловік буде притягнутий до відповідальності за ст. 361 КК (неправомірне втручання у роботу комунікаційних мереж).

 

Викриття ботоферми співробітниками СБУ

Ще одну «бот-мережу» було виявлено на Одещині. Її запустили четверо місцевих жителів для публікації фейкових новин з фронту, поширення серед мешканців регіону панічних настроїв та дезінформації користувачів. Власникам ферми будуть пред’явлені звинувачення в колабораціонізмі (ст. 111-1 КК) та у неправомірному втручанні в роботу ПК (ст. 361 КК).

мрия