Завантаження ...

"Це буде гірше, ніж Чорнобиль": для чого росіяни обстрілюють Запорізьку АЕС

722a429b36adafff7827fb8e719f0fb7.jpeg

Російські окупанти постійно обстрілюють Запорізьку АЕС та місто Енергодар.

11 серпня росіяни інтенсивно обстріляли Запорізьку АЕС. На щастя, на роботу станції це не вплинуло, проте сильні обстріли продовжуються щодня. 14 серпня окупанти обстріляли Енергодар: загинув чоловік, який вийшов вигуляти собаку. 

ТСН.ua зібрав усі подробиці обстрілу Запорізької АЕС та можливих наслідків ядерного тероризму росіян. 

Реакція української влади на обстріли найбільшої АЕС у Європі 

Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні до українців 13 серпня наголосив, що російські війська фактично прикриваються станцією, щоб обстрілювати Нікополь і Марганець на Дніпропетровщині.

"Кожен день перебування російського контингенту на території Запорізької АЕС та в сусідніх районах нашої держави настільки збільшує радіаційну загрозу для Європи, що навіть у пікові моменти протистояння в часи холодної війни такого не було", – зауважив президент.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк повідомив, що обстріли російськими окупантами Запорізької АЕС, де перебувають їхні ж війська, мають певну мету.

"Навіщо Росії обстрілювати себе на ЗАЕС? Прикидаються клоунами ru-пропагандисти. Пояснюю: РФ б’є по частині АЕС, де акумулюється енергія, що живить південь України. Мета – від’єднати нас від ЗАЕС і звинуватити в цьому українську армію", – пояснив радник голови ОП.

Інший радник голови Офісу президента Олексій Арестович вважає, що російські окупанти, обстрілюючи Запорізьку АЕС, хочуть створити переговорний майданчик з Україною.

"Як завжди РФ видаватимуть велику кількість суперечливих заяв. І тут питання, чи дограються вони до того, що влучать туди, куди не потрібно. Зовсім очевидно, що це спроба створити переговорний майданчик. Вони так давно це роблять: вони кризу 2015 року створювали для створення переговорної ситуації, вони так робили у Європі. Вони діють, як терористи", - наголосив Арестович. 

© Associated Press

Фото: Associated Press

Росіяни окупували Запорізьку АЕС з двох причин

14 серпня в українському "Енергоатомі" повідомили, що через обстріли один із енергоблоків наразі відключений. 

"Періодичні обстріли ЗАЕС російськими військами з РСЗВ, починаючи від минулого тижня, спричинили серйозний ризик для безпечного функціонування станції. Внаслідок атаки на Запорізьку АЕС на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист – і один із трьох працюючих енергоблоків тепер відключений", - йдеться у повідомленні.

Чи зможуть росіяни розбомбити АЕС

Голова правління асоціації "Нафта і газ України", генеральний директор нафтогазового консультаційного центру "Ньюфолк", експерт з питань енергетики Андрій Закревський заявив, що розбомбити ЗАЕС неможливо, але можна вивести її з ладу.

РОСІЯНИ ЗНОВУ ВГАТИЛИ ПО ЗАПОРІЗЬКІЙ АЕС, ХТО ЗУПИНИТЬ ЯДЕРНИЙ ТЕРОР

 

Росіяни знову вгатили по Запорізькій АЕС, хто зупинить ядерний терор

Гірше, ніж Чорнобиль: експерти про наслідки ймовірного вибуху на Запорізькій АЕС

Експерти вважають, що наслідки обстрілу Запорізької АЕС можуть бути гірші, ніж у Чорнобилі. 

Один з інженерів ЗАЕС на умовах анонімності зазначив, що окупанти можуть підірвати машинний зал на енергоблоці, що працює. Якщо таке відбудеться, повториться аварія, яка була на японській АЕС у Фукусімі.

"На Чорнобиль це не було б схоже. Це ближче до того, що сталося на Фукусімі", – зауважив фахівець.

Він пояснив, що на Фукусімі була катастрофа, тому що землетрус та цунамі зупинили можливість реактора охолоджуватися. В результаті стався паровий вибух у активній зоні, був зруйнований конфаймент, тобто герметична зона реактора. Радіоактивні речовини потрапили назовні. 

"Цей сценарій може повторитись на ЗАЕС: але причини – це не природне лихо. Це обстріли російської армії", –зазначив інженер.

Він також повідомив, що на ЗАЕС провели низку модернізацій, щоб не допустити фукусімського сценарію. 

НА РАДБЕЗІ ООН РОСІЮ ЗВИНУВАТИЛИ В ЯДЕРНОМУ ТЕРОРІ НА ЗАПОРІЗЬКІЙ АЕС / ОЛЕКСАНДР ЛЕОНОВ - ТСН

 

На Радбезі ООН Росію звинуватили в ядерному терорі на Запорізькій АЕС / Олександр Леонов - ТСН

Очільниця Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко вважає, що внаслідок можливої катастрофи на Запорізькій АЕС зона радіаційного забруднення складе 2 млн км2, а радіаційне ураження отримає 1 млн людей і не лише в Україні.

"За даними наших державних органів, 30 000 (км2 – ред.) може складати зона відчуження. Це майже в 10 разів більше, ніж зона відчуження складає після Чорнобильської АЕС. Але якщо ми говоримо про потенційно забруднені території, то якщо після Чорнобиля це були 200 тис. км2, то зараз вже є прогнозні підрахунки, що ця потенційно забруднена територія буде складати 2 млн км2. Це просто безпрецедентна територія", – пояснила експертка.

У разі катастрофи практично вся територія Запорізької області не буде придатна для життя десятки років. 

ТРЕБА БУДЕ ПЕРЕСЕЛИТИ 2 МЛН ЛЮДЕЙ: ЯКІ МОЖЛИВІ ЗАГРОЗИ ТА НАСЛІДКИ ЗАМІНУВАННЯ ЗАЕС

 

Треба буде переселити 2 млн людей: які можливі загрози та наслідки замінування ЗАЕС

Для чого росіяни почали обстрілювати Запорізьку АЕС: думка військового експерта

Військовий експерт Олег Жданов пояснив, що наступ окупантів не має успіху вже кілька тижнів. Тому вони вдаються до збройних провокацій на Запорізькій АЕС. 

Жданов пояснює, що окупанти шукають будь-які способи зупинити ЗСУ, "не залежно від їхньої гуманності та здорового глузду", адже Запорізька АЕС є найбільшою у Європі.

"Якщо у Чорнобилі було 250 тонн збагаченого урану в реакторі, то тут шість таких реакторів! Це 1500 тонн. Російська Федерація розташована ближче до кордонів України. Річка Дніпро, яку використовують як охолоджувач реакторів, виходить на Крим. Практично Дніпро омиває північно-західне побережжя Криму. Тобто вони взагалі не рахуються ні з чим, аби отримати запобіжник від того, щоб Україна не наступала", - сказав експерт.

"Хай росіяни йдуть геть зі станції"

В ООН Запорізьку АЕС та територію довкола неї запропонували зробити демілітаризованою зоною. Це підтримали і у США. 

14 серпня Європейський союз та ще 42 країни світу звернулись до Росії з вимогою вивести свої війська зі Запорізької АЕС та повернути станцію під український контроль, адже тільки так можна гарантувати ядерну безпеку. 

Очільник зовнішньої політики ЄС Жозеп Боррель виступає за демілітаризацію Запорізької АЕС і закликає МАГАТЕ відвідати станцію.

Секретар РНБО Олексій Данілов наголосив, що росіяни повинні піти геть зі станції. Україна зможе забезпечити ядерну безпеку світу і туди не потрібно вводити жодних миротворців ООН. 

ВДЕСЯТЕРО ГІРШЕ ЗА ЧОРНОБИЛЬ: ЯКІ НАСЛІДКИ МОЖЛИВОГО ВИБУХУ НА ЗАМІНОВАНІЙ РОСІЯНАМИ ЗАЕС

 

Вдесятеро гірше за Чорнобиль: які наслідки можливого вибуху на замінованій росіянами ЗАЕС

 

мрия