Завантаження ...

Завдяки новому морському маршруту судно з українською кукурудзою прибуло в порт Іспанії

54.jpeg

Україна знайшла альтернативні маршрути експорту зернових.

Вантажне судно Alppila з 18 000 тонн української кукурудзи прибуло вранці у понеділок у порт Ла-Корунья на північному заході Іспанії, скориставшись «новим морським маршрутом» в обхід блокади росією портів України в Чорному морі, пише CNN.

Судно з кукурудзою має бути розвантажене до вівторка, повідомила CNN прес-служба порту.

Це перша партія українського зерна, доставлена ​​морем на північний захід Іспанії «новим морським маршрутом, відкритим у Балтійському морі, щоб уникнути блокади російським флотом українських портів на Чорному морі з початку війни», заявила група виробників кормів Agafac.

Війна росії в Україні може призвести до голоду щонайменше 49 млн людей і суттєвого підвищення цін на продовольство, тому країни щосили намагаються знайти спосіб обійти блокаду. У неділю офіційний представник уряду України повідомив агентство Reuters, що Україна визначила альтернативні маршрути експорту зернових.

Заступник міністра закордонних справ та директор із цифрової трансформації Дмитро Сеник заявив, що Україна намагається встановити нові маршрути з Румунією, Польщею та країнами Балтії, що дозволить 22 млн тонн зерна, що застрягли у морських портах України, «дійти до місця призначення».

«Це лише невелика кількість кукурудзи, але вона дає можливість імпортувати все, що можливо, з України», – сказав CNN директор Agafac Бруно Біде.

Він сказав, що Agafac, регіональна група виробників кормів для тварин в Галісії, зазвичай імпортує 40% своєї кукурудзи з України.

За його словами, партія кукурудзи була вивезена із Західної України на вантажівках до Польщі та Румунії, а потім була навантажена на судно в польському порту Свіноуйсьце на Балтійському морі і поїхала в Іспанію.

Нагадаємо, Тарас Висоцький заявив, що урожай у 2022 році в Україні становитиме орієнтовно 65 млн тонн, зокрема до 50 млн тонн зернових та 15 млн тонн олійних культур.

мрия