Завантаження ...

«Що, якби ЦЕ сталося знову?» - в Україні вийде документальний фільм по слідах подій на Чорнобильській АЕС

09.jpg

Цього року 26 квітня - не тільки привід згадати чергову річницю аварії на Чорнобильській АЕС, але відтепер - і говорити про ситуацію з ядерною безпекою в Україні та усьому світі у зв'язку з захопленням ЧАЕС під час нападу російських військ на Україну. Women in Nuclear (WiN) Ukraine запросила експертів та очевидців подій для обговорення цієї важливої проблеми, і під час цих розмов виникла ідея створення документального фільму на тему Чорнобилю, війни та ядерної безпеки. Сьогодні ми пропонуємо вам переглянути його тізер.

З 24 лютого по 31 березня Чорнобильська АЕС була захоплена російськими військами. Персонал станції знаходився в заручниках, військовослужбовців Нацгвардії захопили в полон, на території ЧАЕС знаходились ворожі військові та техніка, проводились обстріли, підривались боєприпаси, деякий час, внаслідок бойових дій, електростанція не отримувала зовнішнє живлення, необхідне для безпечного зберігання відпрацьованого палива, на території Зони відчуження почались лісові пожежі, окупанти не давали можливості їх загасити. Вперше з 1986 року Зона відчуження була переведена в  режим аварійної готовності, а весь світ, захопивши подих, слідкував за перебігом подій. 

«Щоб зрозуміти, яким міг бути масштаб нової аварії (а цю аварію могло спричинити будь-що: потрапляння снарядів, припинення енергопостачання, психологічний стрес персоналу) - порівняйте: у 86-му році вибухнув один реактор на Чорнобильській АЕС. Там знаходилось 200 тонн палива. А в сховищі відпрацьованого ядерного палива зараз знаходиться 2 500 тонн палива. І аварія могла б розвиватися за сценарієм АЕС Фукусіми, що призвело до забруднення радіонуклідами значних територій Японії, - говорить Юрій Шибецький, кандидат геологічних наук, старший науковий співробітник Державної установи "Науковий центр радіогідрогеоекологічних полігонних досліджень Національної академії наук України", член Національної комісії з радіаційного захисту населення України. - Ті, хто захоплюють ядерні небезпечні об’єкти і наражають на небезпеку всю європейську спільноту, варті Нюрнберзького ядерного трибуналу”.

Маргарита Раєць, президент WiN Ukraine: “Ініціатива «Women of Chornobyl» («Жінки Чорнобилю»), що була запроваджена нами минулого року та присвячена роковинам Чорнобильської катастрофи, має своє продовження зараз. Ми готувались зробити  відео, присвячене цій даті, згадати, як це було, та розказати про Зону відчуження зараз. Але війна змінила наші плани і на перше місце висунула проблему безпеки в ядерній енергетиці. А ще - для усіх нас сьогодні важливо показати нашу єдність, нашу національну ідентичність, нашу силу.


Ми записали серію інтерв’ю з відомими експертами нашої організації та іншими запрошеними героями, в яких вони поділились своїми враженнями від нещодавніх трагічних подій, оцінками ситуації та думками про майбутнє. Ці інтерв’ю вийшли такими емоційними і водночас - змістовними, що ми вирішили зробити з них документальний фільм. Сьогодні ми презентуємо вам його  трейлер, а повну версію ви побачите вже зовсім скоро!”
 
 
Best regards,

Maryna Stepanska

SOLARIS agency

 

m.stepanskaya@gmail.com
+ 38 (050) 380 77 90 (Viber
, WhatsApp)

+ 38 (096) 97 480 77 (Telegram)

www.facebook.com/marina.stepanskaya