Завантаження ...

Дозвіл на введення в експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива отримали! - Енергоатом

9999.jpg

Енергоатом отримав окремий дозвіл на введення в експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Дозвіл на здійснення цієї діяльності сьогодні, 25 квітня 2022 року, видала ДП «НАЕК «Енергоатом» Державна інспекція ядерного регулювання України. Він очікувався ще 9 березня, але був відтермінований через російську агресію та перебування військ окупанта у Чорнобильській зоні відчуження, де і розташоване Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Наразі ЦСВЯП цілком готове до експлуатації! На щастя, воно не постраждало від дій окупантів. Усе обладнання, комп’ютерна та спеціальна техніка працюють у нормальному режимі.

Нагадаємо, ЦСВЯП є автономною ядерною установкою, призначеною для тривалого зберігання відпрацьованого ядерного палива з Південноукраїнської, Хмельницької та Рівненської атомних електростанцій. Раніше з цих трьох АЕС воно вивозилося на зберігання та переробку до росії, і це щороку коштувало Україні близько 200 млн доларів.

Проєктний термін експлуатації Сховища становить щонайменше 100 років. Його будівництво, контракт на яке НАЕК «Енергоатом» уклав із всесвітньо відомою американською компанією Holtec International, стартувало 2017 року. У грудні 2020-го, у визначені урядом терміни, зведення першого пускового комплексу ЦСВЯП було завершено.

У липні 2021 року на замовлення Енергоатома завершили також будівництво 43-кілометрової залізничної колії Вільча – Янів, яка з’єднала ЦСВЯП із залізничною мережею країни. А 24 січня 2022-го Енергоатом завершив майже двомісячні автономні випробування систем ЦСВЯП у холодному режимі. Й з 26 січня по 4 лютого проводилися комплексні холодні випробування – без палива.

Державна інспекція ядерного регулювання України