Вона змогла врятувати брату життя

Вона зробила героїчний вчинок. У селі Тростянець Вінницької області 12-річна Ангеліна Соболь врятувала на два роки молодшого двоюрідного брата, який впав у шестиметрову копанку. Дівчинка кинула хлопчикові гілку акації та що було сил утримувала його на поверхні водойми протягом двадцяти хвилин. Крім того, ще й примудрялась у цей час пояснювати телефоном тітці дорогу.

 

– Я дуже перелякалась. У мене рука відразу ж почала боліти, бо Захар набагато важчий за мене, ще й одяг.

Було дуже тяжко. Я вже думала, що або зараз піду за ним у воду, або просто відпущу палку, – пригадує Ангеліна Соболь.

Сам Захар теж продемонстрував у критичній ситуації неабияку витримку – не панікував та відчайдушно боровся з сестрою за своє життя.

Йому майже вдалось вилізти, але куртка потягла назад. Жодні крики про допомогу не допомагали, бо біля штучної водойми, поряд із якою брат із сестрою катались із гірки, взимку нелюдно.

– Я намагався зачепитися ногами за землю, але занурювався ще глибше, – розповідає хлопчик.

Мати Захара Тетяна Табачук, щойно племінниця сповістила їй про інцидент, вибігла надвір та зупинила перший ліпший автомобіль.

У ньому їхала молода пара з Вінниці. Останні не просто домчали жінку, а ще й першими кинулися рятувати її сина.

– Допомогли витягнути Захара, надали теплі речі та підвезли нас машиною додому, – розповідає мати врятованого хлопчика.

Повернувшись до оселі, хлопчика миттю скупали в теплому душі, розтерли горілкою, напоїли чаєм із лимоном та закутали в ковдру. 

Рятувальники вражені, наскільки чітко, наче за інструкцією, діяла дівчинка в екстремально стресовій ситуації.

А в таких випадках, зазначають, головне – не панікувати та не кидатися голіруч витягати людину з води.

Героїзм дівчинки надзвичайники обіцяють відзначити урочисто – вона стане номінантом на отримання премії Герой-рятівник року від Вінницької області.

Після порятунку двоюрідного брата Ангеліну в селі вважають героїнею. Її перший вчитель Павло Бойко пишається ученицею. Павло Бойко певен: якби дівчинка швидко не зорієнтувалася в цій ситуації, була б трагедія.

Фото ДСНС у Вінницькій області