Де та для чого наноситься зигзаг на автомобільній дорозі

Водії такий вид дорожньої розмітки прозвали «зигзагом» через специфічну форму виконання. Згадаймо разом, що ж означають ці символи на асфальті, і як себе вести водієві, опинившись на них або поруч з ними? Зрештою, це дуже важлива розмітка.

Яскрава ламана

Яскрава звивиста розмітка нерідко може бути помічена вздовж проїжджої частини. Дане нововведення з'явилося на вітчизняних просторах відносно недавно. І все ще є водії, які не завжди знають, як себе вести поряд з такими позначеннями.

Насправді все досить просто. Єдине призначення цієї розмітки - позначення меж автобусної зупинки великих маршрутних транспортних засобів, наприклад, автобусів. Робиться вона для безрейкових транспортних засобів, що курсують по місту (або будь-якого іншого населеного пункту).

Зустріти таку розмітку можна і на зупинкових пунктах міжміських рейсів. При цьому службові автобуси до громадського транспорту не належать, а значить і користуватися правами, які дає водієві дана розмітка на дорозі, не можуть.

Кому можна зупинятися на «ламаній»?

На подібному позначенні можуть зупинятися безпосередньо маршрутні транспортні засоби. У тому числі легкові таксі. Однак, є і для них одне «але». Зупинятися вони мають право тут (у звичайній ситуації) тільки для посадки або висадки пасажирів. При цьому транспортний засіб не повинен створювати перешкоди для інших машин. Залишатися в зоні «зигзага» більше 5 хвилин не можна. Залишати машину на стоянку тут заборонено. Заборонена зона діє в 15 метрах до і після позначення зупинкового пункту.

Що заборонено ще?

 

Крім паркування, на зупинці заборонено рух заднім ходом. Причина тому вкрай проста - є ризик не помітити пішохода, який поспішає потрапити в автобус або виходить з нього. Такий маневр може привести до аварійної ситуації, і навіть коштувати пішоходу життя, а водієві - свободи. Також на «зигзагу» не можна здійснювати розвороти. Такі маневри повинні виконувати або до зупинкового пункту, або вже після нього.