Затверджена довідка щодо противопоказань для щеплення від COVID-19

Міністерство охорони здоров’я затвердило форму довідки, яку отримуватимуть пацієнти, що мають тимчасові або постійні протипоказання до вакцинації проти COVID-19. Про це повідомляє пресслужба МОЗ. Інструкція щодо заповнення форми була затверджена наказом міністерства № 2394 від 2 листопада 2021 року. Форма зареєстрована під номером 028-1/о, вона заповнюється особистим лікарем пацієнта.

Форма заповнюватиметься на підставі медичних записів про стан здоров'я пацієнта з урахуванням критеріїв, які визначаються відповідно до інструкцій до застосування вакцин, рішень Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) та "Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень".

"За потреби отримання додаткової інформації, щодо верифікації діагнозу, лікар направляє пацієнта до профільного спеціаліста, за висновком якого остаточно приймає рішення щодо діагнозу", — йдеться в документі МОЗ.

Раніше у Міністерстві охорони здоров'я спростували міф, що вакциновані начебто легше заражають інших людей, бо в них із щепленням ввели коронавірус. Насправді вакцина від COVID-19 не може заразити людину, бо у її складі немає живого вірусу. Натомість вона стимулює вироблення імунітету, йдеться у роз’ясненні відомства.