Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

7 тихих ознак, що стрес потихеньку «з’їдає» ваше здоров’я

Стреси нас переслідують чи не щодня. Правда, в кожної людини він проявляється по-різному. Стрес має неабиякий вплив на стан нашого організму, а хронічний стрес може перерости в депресію та в серйозні захворювання. Стресовий стан організму є дуже небезпечним, адже знижує імунітет. Ось список основних ознак: 1) Коливання ваги.«Під час стресу, в організмі ....

 

Стреси нас переслідують чи не щодня. Правда, в кожної людини він проявляється по-різному. Стрес має неабиякий вплив на стан нашого організму, а хронічний стрес може перерости в депресію та в серйозні захворювання.

Стресовий стан організму є дуже небезпечним, адже знижує імунітет. Ось список основних ознак:

1) Коливання ваги.
«Під час стресу, в організмі викидається кортизол, а цей гормон погіршує здатність організму засвоювати цукор. Все це порушує метаболізм й може призвести до різних коливань у вазі», — говорить доктор медичних наук Шенна Левін. Також дуже часто стрес є причиною недоїдання або переїдання.

ЩО РОБИТИ: перекушуйте горіхами. Горіхи містять багато протеїнів, які наситять ваш організм і у вас не буде потягу до солодкого.

2) Головні болі.
Якщо у вас рідко були головні болі, а тут раптово останнім часом ця неприємність турбує все частіше — ви занадто напружені. Біль такого типу так і називається «біль напруги».Основні характеристики головного болю напруги: тупий, тягучий біль ; почуття здавлювання в області чола, скронь або навколо всієї голови; підвищена чутливість шкіри голови, м’язів шиї і часто плечового пояса. Через стрес в організмі виділяються хімічні речовини, які звужують судини в головному мозку, це і викликає головний біль.

ЩО РОБИТИ: або випити знеболювальне, або ж змащувати скроні олією лаванди або перцевої м’яти.

3) У вас з’явилися проблеми зі шлунком.
Стрес часто порушує роботу шлунково-кишкового тракту, зокрема може підвищити кислотність шлункового соку, це призводить до різних диспепсичних явищ і печії. Інші ознаки: надмірне газоутворення, здуття, спазми, діарея.

ЩО РОБИТИ: від печії потрібно прийняти антацидний препарат.

4) Ви постійно застуджені.

Під час стресу люди хворіють значно частіше, оскільки імунна система просто не здатна боротися з патогенними мікроорганізмами.

ЩО РОБИТИ: потрібно вживати добавки з цинком, адже вони скорочують тривалість застуди.

Медитація, регулярні фізичні вправи і достатня кількість сну також можуть допомогти вам зняти стрес і зміцнити імунну систему.

5) У вас є прищі!
Дуже часто причиною прищів є стрес. Під час викиду кортизолу наша шкіра більше виділяє шкірного сала, яке потрапляє разом з пилом у волосяні фолікули й починається процес запалення.

ЩО РОБИТИ: Регулярно використовуйте гель або крем з бензоїлпероксидом або саліциловою кислотою.

6) Вам набагато важче думати і обробляти інформацію.
Стрес призводить до порушення функціонування роботи головного мозку. Той же кортизол погіршує концентрацію уваги та може призвести до проблем з пам’яттю.

ЩО РОБИТИ: якщо ви не можете сконцентруватися, просто закрийте очі й спробуйте розслабитися. Також використовуйте дихальні вправи.

7) У вас випадає волосся.
Через стрес волосся може почати випадати інтенсивно Якщо це відбувається, то до волосяного фолікула не надходить достатньо харчування. Навіть якщо фолікул в цей момент знаходиться в фазі активного зростання, воно зупиниться. Клітини фолікула перестануть ділитися, і він почне «всихати». Памятайте, що норма випадіння — 150 волосків в день.

ЩО РОБИТИ: Наберіться терпіння. Волосся відновиться після того, як ви поборете стрес.Як тільки ви впораєтеся зі стресом, ваше волосся почне відростати знову.

Ви часто піддаєтеся стресу?

мрия