Завантаження ...
Новобудови Києва
Новобудови Києва

Handmade − студія творчості для дорослих

 
У бібліотеках різних країн набирає силу рух makerspace − створюються простори «зроби сам». У наш час, коли все є і все можна купити, намітилася протилежна тенденція − люди починають цінувати handmade («ручна робота, зроблене вручну» з англійської) на противагу конвеєру.

Виявляється, нам не потрібно багато, але нам потрібне зроблене з душею. Одна з цілей організації таких просторів в бібліотеках − перетворити споживачів у творців. Відкриті майстерні нагадують: ми можемо самі створювати необхідне для свого життя.

Дворічна діяльність «Творчої майстерні» на базі Загальноміського бібліотечно-інформаційного центру показала, що це, дійсно, працює. Гурток об'єднав людей, небайдужих до творчості й рукоділля, які отримують задоволення від спілкування один з одним. Зустрічі відбуваються раз на тиждень, а іноді, за бажанням гуртківців, і частіше.

 
Заняття рукоділлям поєднуються з бесідами на цікаві теми, які пропонують самі учасники. А чаювання, присвячені тому чи іншому святу, зближують їх все більше і більше. Але, на жаль, є проблеми: заняття проводяться в читальному залі ЗБІЦу, в приміщенні, не пристосованому для занять рукоділлям (недостатнє освітлення, невідповідні меблі, далеко розташований сантехнічний вузол). Матеріально-технічна база майже відсутня, необхідні інструменти гуртківці приносять з дому.

І саме зараз гурток має шанс стати handmade-студією − чудовим місцем для творчості всіх бажаючих робити прекрасне власними руками! Ваші голоси, віддані за малий громадський проект №2 − «Handmade-студія творчості для дорослих», будуть дуже важливими для нас! Як? Ви до цих пір не з нами? Тоді ви багато втратили! Але, на щастя, у вас є унікальна можливість приєднатися до нас.

Чекаємо на вас!
мрия