Громадська модель бюджету участі запроваджена в Славутичі

У приміщенні Офісу підтримки громадських ініціатив КП «Агентство регіонального розвитку» 28 серпня відбулась дискусія «Громадська модель Бюджету участі для Славутича». Для обговорення та аналізу механізму реалізації Громадського бюджету в нашому місті зібралося 25 активних ...


У приміщенні Офісу підтримки громадських ініціатив КП «Агентство регіонального розвитку» 28 серпня відбулась дискусія «Громадська модель Бюджету участі для Славутича». Для обговорення та аналізу механізму реалізації Громадського бюджету в нашому місті зібралося 25 активних славутичан і членів робочої групи з впровадження Бюджету участі за участі експерта Центру розвитку інновацій Олени Медведенко.

Захід відкрив перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Віктор Шевченко, привітав присутніх із першим днем процесу щорічної реалізації Бюджету участі та розпочав дискусію з організаційних питань щодо реалізації Бюджету участі в м. Славутич.

Пані Олена Медведенко презентувала унікальність Громадського бюджету як інноваційного механізму, який об’єднує громади, налагоджує інклюзивний діалог між публічною владою та мешканцями, дозволяє кожному відчути себе важливим у своєму місті. На прикладі Києва та Львова присутні ознайомились з основними засадами, моделями та особливостями впровадження всіх етапів процесу.

Також експерт підготувала для славутичан добірку кращих ідей написання проектів з необхідною сумою для реалізації до 300 тис. грн. У ході жвавої дискусії учасники заходу висловили необхідність у проведенні публічних обговорень та періодичних консультацій з представниками робочої групи, розпорядниками коштів. Було вирішено провести «Ярмарок ідей» для попереднього обговорення, презентації власних проектів, пошуку власної команди однодумців, залучення додаткових голосів для збільшення шансів на перемогу. Ярмарок відбувся 30 серпня о 17.00 в приміщення Офісу підтримки громадських ініціатив.

Крім того, за спільним поданням представників громадськості три громадських активісти вже цього року увійдуть до складу робочої групи з питань Громадського бюджету, а вже в наступному році робоча група з реалізації Бюджету участі розгляне можливість утворення Громадської бюджетної комісії.

Раді усвідомлювати, що такі зустрічі народжують нові ідеї для розвитку міста, ініціюють створення нових механізмів та процесів для більш досконалої реалізації Програми «Громадський бюджет участі м. Славутич на 2016−2020 роки».

Отже, у Славутичні стартував Громадський бюджет за новими правилами, які спрямовані на розвиток громадської моделі Бюджету участі. Чекаємо від славутичан нових, інноваційних та корисних проектів, які змінять наше місто на краще!

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами 2-22-50, 050-353-11-35 або на електронну адресу: slavutich.ofis@gmail.com та безпосередньо до Офісу підтримки громадських ініціатив за адресою: проспект Дружби народів, 7 (БК «Енергія», ІІ поверх).