КСУ визнав незаконним урізання пільг чорнобильцям

Конституційний Суд визнав незаконним урізання пільг чорнобильцям, яке відбулося в кінці 2014 року. Рішенням КСУ положення про скорочення пільг втрачають силу. Справа розглядалася судом з ініціативи 50 народних депутатів. В результаті суд прийшов до висновку, що «пільги...


Конституційний Суд визнав незаконним урізання пільг чорнобильцям, яке відбулося в кінці 2014 року. Рішенням КСУ положення про скорочення пільг втрачають силу. Справа розглядалася судом з ініціативи 50 народних депутатів. В результаті суд прийшов до висновку, що «пільги, компенсації і гарантії є особливою формою відшкодування збитку».

«Скасування або обмеження цих пільг, компенсацій і гарантій без рівноцінної заміни буде свідчити про відступ країни від її конституційного обов'язку», - йдеться у висновку суду.

Суд вирішив, що в законі про соціальний захист «чорнобильців» статті 53 і стаття 60 повинні бути повернуті до їх більш ранньої редакції. Стаття 53 стосувалася додаткової пенсії «чорнобильцям» та щомісячної компенсації за втрату годувальника.

Згідно з рішенням КСУ, виплати повинні проводитися незалежно від інших доходів сім'ї, заробітку чи пенсії (в останній редакції було потрібно, щоб додаткова пенсія не перевищувала 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних), пишуть Факти.

Стаття 60 вимагала від «чорнобильців» вибирати пільги і компенсації, якщо закони передбачали кілька видів таких виплат. У редакції, схваленій КСУ, стаття змінилася і передбачає, що існуючі пільги можуть доповнюватися іншими видами виплат.

Нагадаємо, в кінці 2014 року було вирішено урізати пільги для чорнобильців. Повністю зберігалися тільки привілеї для першої категорії, тоді як для другої урізалися виплати на санаторне лікування.