Навчаємось пересуватись…

Працівник Д. після обідньої перерви приїхав на місце виконання робіт на автомобілі аварійної служби. Виходячи з кабіни автомобіля він стрибнув з підніжки на землю (висота підніжки-50 см.). При цьому правою ногою він наступив на камінь та впав на ліву ногу, отримавши важку травму ноги. Результат – стійка втрата працездатності та інвалідність.

 
Майже кожного року на базі учбово-тренувального центру КП ЖКЦ проводиться навчання з питань охорони праці посадових осіб та спеціалістів з охорони праці підприємств. Навчання спеціалістів з охорони праці проводиться в основному за кошти Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, решта – за кошти роботодавця.

При проведенні навчання його організатори акцентують увагу слухачів на таких питаннях, як здійснення контролю за додержанням працівниками технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконанням робіт підвищеної небезпеки та ін.. Цим питанням спеціалісти з охорони праці і віддають перевагу при навчанні питанням охорони праці працівників своїх підприємств. Але, аналізуючи нещасні випадки на виробництві, які трапились на підприємствах м. Славутич в І кварталі 2014 року (2 випадки), хочу зазначити, що основним видом події, що призвело до нещасного випадку, стало травмування при пересуванні (падіння та інше).

Так, в січні місяці працівниця К. під час виходу з приміщення, направилася до бачка для сміття, щоб вкинути до нього непотрібний папір, та раптово під час подальшого переміщення підсковзнулася і впала. В результаті отримала важку травму ноги та 5 місяців втрати працездатності.

В березні місяці працівник Д. після обідньої перерви приїхав на місце виконання робіт на автомобілі аварійної служби. Виходячи з кабіни автомобіля він стрибнув з підніжки на землю (висота підніжки-50 см.). При цьому правою ногою він наступив на камінь та впав на ліву ногу, отримавши важку травму ноги. Результат – стійка втрата працездатності та інвалідність.

Причиною обох випадків стало невиконання посадових обов'язків та особиста необережність потерпілих.
Взагалі, за 13 років роботи відділення такий вид події, як падіння при пересуванні складає 25,3% від загальної кількості нещасних випадків на виробництві і займає перше місце серед усіх випадків, які трапились на підприємствах міста. Цифра вражаюча. Тому хочу порадити спеціалістам з ОП приділити увагу цьому питанню. Другими словами - навчайте своїх підлеглих пересуватись! З цією метою рекомендую розробити та опрацювати на кожному підприємстві «Інструкцію з охорони праці при переміщенні і перебуванні працівників на території підприємства». На жаль підприємствам, на яких трапились нещасні випадки, довелося проводити цю роботу вже в рамках розроблення заходів по усуненню причин нещасного випадку.

Н.В.ТЕРЕХОВЕЦЬ,
начальник відділення ВД
ФССНВВ у м. Славутич