Відкритий лист до міського голови Славутича від депутата Славутицької міської ради Анатолія Гладченка

Прийшов час говорити правду про стан речей так, як вони є насправді. Славутич – наш дім, яким потрібно пишатись та із гордістю говорити, що я славутичанин – таку думку має кожен мешканець міста, таку думку мав і я, доки не розпочав свою депутатську діяльність.

 
31 жовтня 2010 року громада Славутича уповноважила мене представляти їх інтереси шляхом волевиявлення на виборах до Славутицької міської ради. Отримавши мандат довіри громади, весь час своєї каденції я наполегливо працював та намагався відстоювати права та інтереси славутичан. Прийшов час говорити правду про стан речей так, як вони є насправді. Славутич – наш дім, яким потрібно пишатись та із гордістю говорити, що я славутичанин – таку думку має кожен мешканець міста, таку думку мав і я, доки не розпочав свою депутатську діяльність. Зі сторони все дійсно виглядає красиво, злагоджено та демократично, але це тільки зі сторони. Володимире Петровичу, при всій повазі до Вас та славутичан я не можу більше замовчувати реальний стан речей – терпець урвався!

Місцева демократія та Ваша модель менеджменту управління містом заслуговують на повагу та відзнаку, але це все зовні. В реальності ця модель працює лише на папері. Як і в багатьох містах, усе відбувається в ручному режимі. До тих пір, доки не буде Вашої «відмашки», майже жодне питання неможливо вирішити у підпорядкованих міській раді підприємствах. Складається чітка уява, що місцевого самоврядування в Славутичі не існує – демократія в місті починається та закінчується виключно на виборах міського голови та міської ради. Зробивши свій вибір, міський голова в кулуарах швидесенько створив більшість у раді через посади, привілеї чи ще щось – і всі тихесенько сидять і пишаються сумнівними показниками: у Славутичі все чудово, досягнення майже найкращі в Україні, все працює, перевірки не виявляють жодних ознак корупції, влада відкрита, всіх почуємо, все для діточок... Володимире Петровичу, може, все це – Ваша уява, а все не так чудово, показники не найкращі, проблем дуже багато, перевірки сумнівні, влада повністю відсторонилась від громади, нікого не чує? І яких саме діточок Ви маєте на увазі? В мене купа звернень від славутичан різного змісту – житлово-комунального характеру, працевлаштування, допомоги на лікування чи проведення спортивних заходів, зовнішнього освітлення, доріг тощо. Люди волають, вони втомилися від чиновницького свавілля, ніхто їх не чує, вони отримують тільки відписки!

Я, як депутат міської ради, із самого початку намагався допомогти славутичанам у вирішенні їхніх питань, неодноразово направляв депутатські звернення, спочатку якась реакція була, але потім влада, видно, втомилась працювати, почалися відписки. Ви пам’ятаєте питання прибирання снігу в Добринінському кварталі, питання роботи «Гранд–Сервісу», перевірки діяльності директора КП «УФКСТ»? Всі ці мої питання жорстко засуджувались Вами та підлягали публічній критиці, але сніг почали прибирати вчасно, миттєво покращилась робота обслуговуючої організації «Гранд–Сервіс» у довірених їй кварталах, покращилась якість послуг КП «УФКСТ». Тобто для того, щоби щось змінити чи витребувати у влади, потрібні виключно скандали та сварки на депутатському рівні, інакшого шляху вирішення питань не існує!

Я ніколи безпідставно не підіймав жодного питання, всі питання підіймались за зверненнями славутичан. Я жодного разу безпідставно не критикував владу Славутича, а лише маючі чітки докази чи аргументовані підозри у зловживаннях. Вкотре нагадую про вашу обіцянку про надання всебічної підтримки у розгляді питання діяльності директора КП «УФКСТ» – до теперішнього часу жодних документів до мене так і не надійшло. Я обіцяю: як би Ви не намагались забалакати це питання чи прикрити зловживання на КП «УФКСТ», я доведу дану справу до логічного завершення та раз і назавжди надам відповідь громаді міста: є зловживання у КП «УФКСТ» чи ні.

Молодіжні питання для мене найболючі. Ви звітуєте про Ваше особисте піклування та турботу про молодь Славутича, раніше це подекуди відчувалось, але на даний час жодної дієвої програми з виховання, працевлаштування, допомоги розпочати власну справу молоді не існує! Зростаючі безробіття, наркоманія, алкоголізм змушують прогресивну молодь тікати зі Славутича в пошуках свого кращого майбутнього. На жаль, для змін тенденцій відтоку прогресивної молоді зі Славутича нічого нинішньою владою не робиться.
Критикувати та контролювати владу потрібно, і на це є підстави, та сприймати критику владі потрібно достойно. Якщо критика громади не почута та неї не реагують, потрібно змінювати чиновника, адже громадяни – єдине джерело влади в Україні, а чиновники, в тому числі й Ви, – це тимчасово найняті громадою люди, які повинні виконувати функції влади згідно чинного законодавства!

Україна переживає найтрагічніші часи за всю історію незалежності, це величезний виклик всьому суспільству. Ще багато років та зусиль знадобиться, щоб нарешті громадяни на собі відчули зміну життя на достойне, і Ви повинні усвідомлювати це! Вважаю, що не потрібно сподіватись на те, що з Києва прийде якась манна небесна та ми заживемо по-новому, нам потрібно спільними зусиллями, всією громадою Славутича будувати європейський рівень життя в нашому місті вже сьогодні! Якщо критикують – реагувати, якщо вимагають – діяти. На превеликий жаль, розвиток Славутича загальмував, навіть інвестиції в місто прозоро завести неможливо, тільки через «співбесіду» з Вами – так не повинно бути, це не європейський шлях, у нього нема майбутнього! Не відбувається жодних нових кадрових призначень, хоча в Славутичі вдосталь молодих, енергійних та прогресивних менеджерів, які в змозі стати на заміну директорів комунальних підприємств, начальників відділів та установ міста. На жаль, одні й ті самі особи багато років несуть варту особисто Вам на своїх посадах.

Як уповноважений представник громади, я вимагаю від Вас змін! У свою чергу, в разі
Ваших реальних дій щодо зміни ситуації в Славутичі я докладу максимальних
зусиль задля підтримки реалізації змін у ставленні влади міста до Славутча та
славутичан.