Юрій Фомічев пропонує приєднатися сільські громади Чернігівщини до Меморандуму енергоефективності

На запрошення міського голови Юрія Фомічева 28 листопада у виконавчому комітеті Славутицької міської ради зібралися: староста Михайло-Коцюбинської (об’єднаної) територіальної громади Микола Завальний, в.о. голови сільської ради Мньова Лариса Федорова, директор з розвитку ТОВ «УкрАгроЕнерго»...

 

Одним із напрямків енергетичної та економічної незалежності України є розвиток виробництва енергії з використанням альтернативних та відновлювальних джерел. Славутицька міська влада повністю підтримує та реалізує державну політику в цьому питанні – в місті вже розпочала роботу котельня з виробництва теплової енергії з використанням поновлювальних джерел енергії.

Також з метою забезпечення енергетичної безпеки Славутича, зменшення впливу природних монополій на життєдіяльність міста, оптимізації системи теплоенергопостачання прийнято рішення про розгляд виділення ділянок під будівництво ТЕС на біопаливі.

20 листопада під час презентації котельні ТОВ «ЕКОЕНЕРГОГЕНЕРАЦІЯ», яка належить до групи компаній «Укртепло» та використовує відновлювальні джерела енергії, а саме дерев’яну тріску, було підписано Меморандум про співпрацю між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України, Славутицькою міською радою та групою компаній «Укртепло» з приводу розвитку альтернативної енергетики. Одним із напрямків діяльності групи компаній «Укртепло» є вирощування енергетичних рослин. Місто Славутич, незважаючи на належність до Київської області, завжди підтримує добросусідські відносини з населеними пунктами Чернігівщини. Розуміючи, що ми, як добропорядні сусіди, зацікавлені в розвитку і підвищенні добробуту одне одного, місто Славутич запропонувало територіальним громадам Чернігівщини стати партнерами у розбудові енергонезалежності нашої держави, прийняти участь у довгостроковій програмі та отримати можливість залучити інвестиції у розвиток своїх громад.

Група компаній «Укртепло» готова розглядати питання інвестування у вирощування енергетичних рослин (конкретно – верби) на землях, що розташовані поблизу Славутича (в радіусі до 50 км). Враховуючи, що для вирощування рослин використовуються здебільш піщані, малородючі ґрунти, які малопристосовані для вирощування культурних рослин, сільські громади мають можливість отримати інвестиції на розвиток своїх територій саме завдяки використанню земельних ділянок, не зайнятих під сільське господарство та таких, що не експлуатуються. Звичайно, це певним чином позитивно вплине на імідж громад і місцевої влади завдяки розвитку альтернативних джерел енергії, зміцнення енергонезалежності та енергобезпеки України.

На запрошення міського голови Юрія Фомічева 28 листопада у виконавчому комітеті Славутицької міської ради зібралися: староста Михайло-Коцюбинської (об’єднаної) територіальної громади Микола Завальний, в.о. голови сільської ради Мньова Лариса Федорова, директор з розвитку ТОВ «УкрАгроЕнерго» Севастян Трушевський із своєю командою. На зустрічі розглядалося питання про можливість приєднання сільських громад Чернігівщини до Меморандуму, участі в енергетичному кластері, створеному в м. Славутич, і виділення земельних ділянок під вирощування енергетичних рослин.

М. Б. ШИНКАРЕНКО,
заступник міського голови