Незабаром відбудеться перший арт-фестиваль, присвячений Чорнобилю

У Славутичі з 30 серпня по 1 вересня відбудеться зфестиваль CHERNOBYLING. Сумна історія Чорнобиля відома всьому світу − 26 квітня 1986 року аварія, що сталася на Чорнобильській атомній електростанції, назавжди змінила життя сотень тисяч людей. За лічені дні Чорнобиль і Прип'ять...

 
У Славутичі з 30 серпня по 1 вересня відбудеться зфестиваль CHERNOBYLING. Сумна історія Чорнобиля відома всьому світу − 26 квітня 1986 року аварія, що сталася на Чорнобильській атомній електростанції, назавжди змінила життя сотень тисяч людей. За лічені дні Чорнобиль і Прип'ять перетворилися в міста-примари, а 30-кілометрова Зона відчуження стала своєрідним символом страшної помилки і слугує постійним нагадуванням про найбільшу техногенну аварію в історії людства.

CHERNOBYLING − перший “радіоактивний” фестиваль в Україні, він відбудетьсяу місті Славутичі з 30.08 по 1.09. Його основна мета − об'єднати людей, небайдужих до історії Зони відчуження. За допомогою музики, мистецтва і незвичайних активностей фестиваль покликаний розповісти про страшну катастрофу, показавши її з іншого боку.

Трьома основними напрямками фестивалю стануть:

• геокешінг − туристична гра із застосуванням супутникових навігаційних систем;
• урбекс − індустріальний туризм, відвідання, дослідження і вивчення покинутих будівель і міст;
• мистецтво − фото, арт, музика.

За три дні CHERNOBYLING його відвідувачі зможуть прослухати унікальні лекції людей, які мали безпосереднє відношення до сумнозвісної аварії на ЧАЕС, познайомляться з творчістю художників та арт-діячів із різних країн світу, побачать найцікавіші кінострічки, присвячені Зоні, почують концерти українських та зарубіжних рок-груп, а також зможуть відправитися на унікальну екскурсію найцікавішими місцями Зони відчуження і зокрема до міста Прип'ять. Передбачена й дитяча програма – активні ігри та розваги у Славутичі для найменших учасників фестивалю.

CHERNOBYLING унікальний тим, що прагне об'єднати іноземців та українців у дослідженні теми Чорнобиля і його історії. Організатори − Асоціація туроператорів в Чорнобилі, місто Славутич та Національний музей Чорнобиля в Києві − запросили відомих зарубіжних вуличних художників (наприклад, NeSpoon, Poland), фотографів (наприклад, Тьєррі Ванхуйссе, Бельгія), геокешерів (наприклад, Маріан Хекско, Чехія), дослідників урбаністичних й індустріальних об'єктів (наприклад, Влад Вознюк, Україна). Крім українських гуртів «НАСТ», «…ТА ІНШІ», «YOKO-ГАММА», у фестивалі візьмуть участь популярні гурти зі Словаччини (SIGNATURE), Чехії (MÁÁGAA ŽĎORP) і Польщі (CINAMON).

Всі кошти від фестивалю будуть передані на допомогу жителям Чорнобильської зони, які, незважаючи на усі заборони, повернулися до своїх домівок.

За додатковою інформацією щодо заходу, будь ласка, звертайтесь до локального координатора фестивалю Арини Старовойтової, тел.: 045-792-10-90, 050-900-94-74. З питань акредитації звертайтесь до відділу інформації та зв’язків із громадськістю Славутицької міської ради, тел.: 045-792-96-86, 045-793-00-11 (+153).