Творчий портрет Валентини Короткевич

Таємничі й містичні історії століттями огортають бібліотекарів. Перші бібліотеки були складовою частиною культових та релігійних установ, а першими бібліотекарями були ченці – хранителі й передавачі людям божественного, духовного слова, що дозволяє відтворити справжню, повноцінну картину світу.

 
Таємничі й містичні історії століттями огортають бібліотекарів. Перші бібліотеки були складовою частиною культових та релігійних установ, а першими бібліотекарями були ченці – хранителі й передавачі людям божественного, духовного слова, що дозволяє відтворити справжню, повноцінну картину світу.

Специфікою цієї професії й по сьогодні залишається відповідальність за надання всієї повноти інформації про різноманіття наукових, мистецьких, етичних та особистісних ідей і цінностей. Робота з людьми в поєднанні з роботою з книгою вимагає душевної щедрості та глибоких знань. Час випробовує всіх на професійну придатність, і можна лише позаздрити людям, які десятиліттями зберігають вірність покликанню.

Серед відданих вже 23 роки своїй справі й наша чудова та мила героїня − знаний та шанований не лише у нашому місті, а й далеко за його межами бібліотекар Валентина Миколаївна Короткевич, завідувачка однієї з кращих освітянських бібліотек Славутича, висококваліфікований фахівець, що, до речі, має звання «Провідний бібліотекар».

Трохи історії. Закінчивши в 1987 році Харківський державний інститут культури, молоденька Валентина почала працювати в Чернігівській обласній бібліотеці для дітей ім. М. Островського. Це був дивовижний час і цікава робота поруч з досвідченими колегами! Саме там навчили працювати з людьми, з книгами, виконувати роботу грамотно, не рахуватися з часом, робити точно, і навіть краще, аніж ставили собі у попередніх планах. Незабутніми для молодого спеціаліста стали роки роботи у бібліотеці євпаторійського санаторію «Зміна». Юна, талановита та творча Валентина при бібліотеці створила для маленьких відвідувачів… ляльковий театр! У стінах бібліотеки розгорталось повноцінне театральне видовище для дітей, яке зворушувало не лише дітей, а й дорослих.

Стараннями Валентини Миколаївни в Юнацькій міській бібліотеці м. Євпаторія був створений клуб за інтересами для музично-обдарованої молоді. Вихованці клубу, сьогодні вже дорослі та досвідчені, учасники Міжнародного фестивалю авторської пісні «Славутич», й донині із захопленням згадують роки, проведені у стінах бібліотеки. Приїжджаючи у Славутич, вони не втрачають нагоди зустрітися зі своїм творчим наставником. Читачам бібліотеки Центру професійного розвитку пані Валентина відкривала двері у світ улюбленої професії, допомагала знайти серед безлічі доріг ту, на якій найяскравіше розкриваються індивідуальні творчі сили і здібності юних читачів.

 

Робота в Славутицькому ліцеї, де героїня працює й зараз, назавжди закріпила стиль та сенс діяльності бібліотекаря-професіонала − поруч працюють чудові фахівці: інтелігентні, високоосвічені люди, які цінують розум, час, важку інтелектуальну діяльність, та навчаються талановиті, незвичайні, різнобічні та активні учні. Бути на одній хвилі з користувачами своєї бібліотеки допомагають новаторство і працьовитість – відмінні риси характеру Валентини Миколаївни. За час роботи в навчальному закладі пані Валентина спрямовує свою діяльність на впровадження інноваційних методів обслуговування користувачів бібліотеки, вдосконалення бібліотечного сервісу, використання електронних ресурсів у бібліотечній роботі. Поряд із цим вона глибоко переконана, що на кожну книгу є свій читач, жоден примірник фонду не простоїть на полиці недоторканним, непрочитанним. Адже яким би затребуваним не був у роботі сучасного учня гаджет, паперовий носій – книга була, є і буде найповнішим, найкращим, найблизьким, найзручним. І вона завжди плекає любов до книги у вдячних серцях користувачів своєї книгозбірні! Валентина Миколаївна прикладає чимало зусиль, щоби бібліотека ліцею залишалась не лише місцем, де можна отримати необхідну інформацію, але й осередком спілкування, місцем, куди хочеться приходити знову і знову, як до рідного дому. Увага і теплота у ставленні до читачів, невимушеність, терпіння й такт – ось ті якості, які їй притаманні.

Це людина в якої на всіх вистачає і часу, і бажання допомогти знайти потрібну інформацію та розрадити. Кожен захід у бібліотеці – це подія для читачів, адже вони завжди цікаві й пізнавальні. Скільки вигадки, натхнення, сил і творчості вкладається в кожен список, посібник, виставку, бесіду, заняття, свято… Все, що робить Валентина Миколаївна для своїх читачів, робить із великою теплотою і любов’ю. На одній хвилі наша героїня і з колегами-бібліотекарями. Для них вона є мудрим наставником, який ділиться досвідом на заняттях школи майстерності бібліотечного працівника, практичних семінарах, конференціях, на шпальтах всеукраїнських фахових періодичних видань «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» та «Шкільна бібліотека плюс». Валентина Миколаївна – фахівець високого рівня, який завжди знає про всі інновації в професії. Володіє високими діловими якостями, організаторським талантом, умінням розкрити перед бібліотекарями нові горизонти бібліотечної роботи.

І ще є велика й сильна хвиля, на якій пливе корабель з червоними вітрилами Валентини Миколаївни, – це родина, де вона − найкраща, надійна, найдобріша і турботлива!

«Вітер та хвилі завжди на стороні більш вмілого мореплавця», – так кажуть англійці. 3-го квітня Валентина Миколаївна гідно представила наше місто на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017» − і стала лауреатом в номінації «Читання й діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей». Щиро вітаємо з вагомим професійним здобутком! Бажаємо нових звершень та перемог, творчості та натхнення, визнання та гідної оцінки самовідданої праці!

Яна ІВАНОВА,
заступник голови правління
Славутицької асоціації шкільних бібліотекарів