Короткі новини з життя міста

20 березня міський голова Юрій Фомічев у складі делегації Київської області взяв участь у п’ятому засіданні Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенко, міністри, керівництво Верховної Ради, голови обласних адміністрацій та представники місцевих влад.

 

20 березня міський голова Юрій Фомічев у складі делегації Київської області взяв участь у п’ятому засіданні Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенко міністри, керівництво Верховної Ради, голови обласних адміністрацій та представники місцевих влад.

Наступного дня міський голова провів розширену загальноміську нараду, що тривала п’ять годин, з керівниками підприємств та організацій міста з питань забезпечення життєдіяльності міського господарства, на якій детально надав інформацію про засідання Ради регіонального розвитку. Що стосується розвитку територіальних громад, то найбільш вдалою реформою є реформа децентралізації. Бюджети об’єднаних громад зросли у сім разів з урахуванням субвенції. І це дає можливість стати громадам спроможними. Звичайно, додалися й повноваження на місця, і це спонукає громади до ефективної діяльності.

Відмічається стабілізація банківської сфери. Важливим є питання кредитування економіки, а для цього повинні бути доступні кредити та низькі ставки рефінансування. За словами президента, не повинна існувати й податкова міліція.

Позитивною є співпрацяіз Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Останнім часом 10 мільярдів гривень інвестовано в економіку України. Славутич зацікавлений у створенні та вступі до міських пулів, що дасть можливість, об’єднавшись різним містам, залучати інвестиційні кошти.

За словами міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, стан автомобільних доріг – завдання номер один для міністерства. Більше 90% доріг в Україні потребує капітального ремонту. Запровадження систем контролю за якістю ремонтних робіт, зважування автотранспорту дасть можливість вирішувати це важливе питання. Запровадження в Україні лоукостерів дозволить українцям активніше використовувати послуги повітряного транспорту.

Уряд ухвалив 10 постанов, які кардинально змінять систему охорони здоров’я. Одним із ключових документів, який дає старт медичній реформі, є концепція реформи фінансування системи охорони здоров’я України. Ухвалення концепції розвитку системи громадського здоров’я в Україні закладає засади переорієнтації системи охорони здоров’я від політики лікування до політики зміцнення та збереження здоров’я людини.
Міністр освіти України Лілія Гриневич наголосила, що якість освіти не така чутлива, але якщо сьогодні вона не буде змінена, то тоді і якість нашого суспільства буде іншою. Школа – це наше майбутнє, тут вчаться наші діти. Створення опорних шкіл, їх спеціалізація дасть можливість покращити конкурентоспроможність підростаючого покоління. Нас чекає освітня перспективна реформа.
Багато уваги на засіданні Ради регіонального розвитку приділено питанню блокади на сході країни. РНБО прийнято рішення про введення повної економічної блокади.

Далі міський голова зупинився на питаннях життєдіяльності нашого міста.

На минулому тижні в місті працювали спеціалісти Департаменту економіки Національної поліції України, які провели перевірку виконаних ремонтних робіт у 2016 році. Прикро, що перевірка була ініційована жителями Славутича. Після перевірки запитань і порушень не виявлено. Що поганого в тому, що проведені ремонти в закладах освіти? Батьки задоволені проведеними енергозберігаючими заходами. Залишаються питання по Московському ФОКу. Відновлювальні роботи ведуться активно, далі – робота правоохоронних органів, яка затягується, треба повернути кошти від недобросовісних підрядників до бюджету.

Зверталась увага на нараді й на стан міського сміттєзвалища. Славутичани готові до роздільного збору сміття. З’явились окремі контейнери. З 2018 року в Україні заборонять захоронення побутових відходів, необхідно буде їх переробляти.

Прийнято розпорядження міського голови про проведення з 13 березня по 13 травня весняного двомісячника благоустрою «Славутицька толока». Триває вирізання омели з дерев.

Зверталась увага поліції на обмеження руху автотранспорту на привокзальній площі.

7 квітня від міста буде направлено гуманітарний вантаж у зону АТО.

У місті 2917 отримувачів субсидії. Державні соціальні допомоги виплачені.