Із травня 2016 року в Славутич працює друга офіційна в Україні регіональна кінокомісія

Чи знаєте ви, що з травня 2016 року в нашому місті працює друга офіційна в Україні регіональна кінокомісія? Створений департамент «Славутицька кінокомісія» Комунального підприємства «Агентство регіонального розвитку», який співпрацює зі структурами в Славутичі, Києві та інших регіонах

 

Чи знаєте ви, що з травня 2016 року в нашому місті працює друга офіційна в Україні регіональна кінокомісія? Створений департамент «Славутицька кінокомісія» Комунального підприємства «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради, який співпрацює з державними, муніципальними та приватними структурами в Славутичі, Києві, інших регіонах України, отримує необхідно консультативну допомогу від іноземних кіноорганізацій.

Очолює «Славутицьку кінокомісію» Тетяна Нечай, випускниця факультету «Екранні мистецтва» (спеціальність – «Організація кінотелевиробництва») Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого, яка зовсім нещодавно приїхала до Славутича й раніше виконувала ці роботи на волонтерських засадах.

Головною задачею кінокомісії є популяризація регіону шляхом залучення іноземних та вітчизняних регіональних знімальних груп і надання їм всіх необхідних умов. За кордоном ця практика є дуже поширеною, але в Україні вона – одна з перших. За міжнародними правилами, кінокомісія не може бути приватною організацією, оскільки до сфери її інтересів входить не особистий дохід, а розвиток інфраструктури та регіону в цілому. У загальносвітовій практиці кожен регіон, в якому працює кінокомісія, створює необхідні стимули для кінематографістів зі всього світу, а саме надає знижки на перельоти, на проживання, запроваджує систему кешрібейтів (тобто держава повертає певний відсоток бюджету, що витрачений знімальною групою в країні), допомагає з отриманням дозволів, надає каталог локацій, пропонує наявну матеріально-технічну базу, творчих та технічних спеціалістів.

Декілька разів на рік за організаційної підтримки міжнародних асоціацій кінокомісій проходять міжнародні спеціалізовані зустрічі між кінокомісіонерами, продюсерами, режисерами та іншими представниками сфери кіно для обміну досвідом і для презентації можливостей регіонів, як знімальних локацій, по різних куточках світу

Славутицька кінокомісія мала можливість заявити про початок своєї роботи вже в травні 2016 року в рамках роботи українського павільйону на 69-му Каннському кінофестивалі та надала для презентації інформаційні листівки й короткий промо-ролик. За 7 місяців роботи Славутицька кінокомісія отримала запит на організаційну та консультаційну підтримку від кількох іноземних і вітчизняних кінематографістів.

Наразі ведуться переговори та підготовка до зйомок навесні 2017 року експериментально-документального фільму з робочою назвою «1986» режисера Дейна Комльєна (Dane Komljen), головною локацією для фільму є місто Прип’ять. На літо 2017 року заплановані зйомки чілійського режисера Енріке Вердуго (Enrique Verdugo), головною локацією є місто Славутич. Енріке Вердуго у вересні 2016 року мав попередній візит до Славутича, під час якого він провів ознайомлювальну фотосесію та відеозйомку, взяв кілька інтерв’ю у мешканців міста, здійснив технічний тур на ЧАЕС.

Ми впевнені в позитивній динаміці розвитку міста Славутич та регіону як знімальної локації. Ми відкриті для співпраці та готові реалізовувати цікаві проекти. Наша адреса: Центральна площа, 5, м. Славутич, для контактів: slavutychfilm@gmail.com