Майбутнє ЧАЕС – майбутнє Славутича

У рамках заходів з нагоди завершення насування Арки 29 листопада в Славутицькому ліцеї відбувся захід «Майбутнє ЧАЕС – майбутнє Славутича». Захід пройшов у форматі дискусійної платформи, до участі в якій були запрошені представники різних інстутитуцій, керівники навчальних закладів міста...

 

На території Зони відчуження та промислового майданчика Чорнобильської АЕС, а також у місті Славутич 29 листопада відбулися заходи з нагоди завершення насування Арки (Нового безпечного конфайнменту) на об’єкт «Укриття» четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС, який був зруйнований під час катастрофи 26 квітня 1986 року.

Найбільша з коли-небудь побудованих рухома наземна конструкція довжиною 165 метрів, висотою 110 і загальною вагою 36200 тонн встала у своє проектне положення – відбулася унікальна подія світового масштабу, зроблено історичний крок до покращення екологічної безпеки як в Зоні відчуження, так і в світі.

У рамках заходів з нагоди завершення насування Арки 29 листопада в Славутицькому ліцеї відбувся захід «Майбутнє ЧАЕС – майбутнє Славутича». Захід пройшов у форматі дискусійної платформи, до участі в якій були запрошені представники різних інстутитуцій, керівники навчальних закладів міста Славутича, учні старших класів.

Спікерами заходу стали: міський голова Славутича Юрій ФОМІЧЕВ, український громадський діяч і політик, почесний громадянин Славутича, доктор політичних наук, кандидат історичних наук, професор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Микола ТОМЕНКО, керівник Офісу реформ у Київській області, голова постійної комісії Київської обласної ради з питань розвитку місцевого самоврядування, децентралізації та адміністративно-територіального устрою, доктор економічних наук, професор Володимир УДОВИЧЕНКО, провідний інженер відділу стратегічного планування Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська атомна електростанція», депутат Славутицької міської ради Юрій КОРНІЙЧИК, провідний інженер відділу стратегічного планування цього ж підприємства Юрій КАРПЕНКО.

За 30 років після аварії на ЧАЕС Україна отримала значний досвід щодо ліквідації наслідків подібних техногенних катастроф, зняття з експлуатації атомних електростанцій, поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом. Водночас маємо й виклики – на часі екологічне та економічне відродження забруднених територій, 30-кілометрової зони відчуження, подальший соціально-економічний розвиток міста Славутич.

Як зробити Чорнобиль позитивною складовою нового іміджу України? Якими є перспективи розвитку Зони відчуження? Які перспективи у міста Славутич та які конкретні кроки має зробити громада та керівництво міста для відродження та сталого розвитку? Учасники дискусії, відповідаючи на ці запитання, намалювати оптимістичну картину майбутнього та дійшли спільної думки, що поступове перетворення міста-атомограду на місто-наукоград буде якнайкращим варіантом розвитку подій. Можливим є як подальший розвиток вищої освіти та створення науково-технічного кластеру в місті, так і розбудова туристичної та інвестиційної привабливості Славутича.

 

Захід завершився церемонією нагородження переможців Відкритого конкурсу на отримання грантів Славутицького міського голови. Конкурс проводився в рамках реалізації заходів «Програми розвитку системи освіти міста Славутич на 2016–2018 роки». Метою конкурсу стало надання фінансової та технічної підтримки для реалізації актуальних освітніх проектів. Важливо підкреслити, що ця ініціатива знайшла підтримку у педагогічних, учнівських, батьківських колективах та серед громади міста – 27 проектів, поданих на конкурс, є свідченням небайдужості та прагнення до розвитку навчальних закладів, а значить, і до розвитку освітньої системі в місті та нашого рідного Славутича в цілому.

Переможці конкурсу отримали сертифікати на загальну суму 725 000 гривень із рук міського голови Славутича Юрія Фомічева та начальника управління освіти і науки Славутицької міської ради Наталії Швець. Проекти мають бути реалізовані вже в поточному навчальному році.

Завдяки реалізації такого проекту, як Арка (Новий безпечний конфайнмент), цими днями весь світ побачив, що може Україна і світ, коли об’єднаються. Сподіваємося, що й надалі ми триматимемо цю міцну солідарність і будуватимемо нову європейську Україну й успішний Славутич.

Арина СТАРОВОЙТОВА,
заступник директора
з питань регіонального розвитку
КП «Агентство регіонального розвитку»