Тиждень енергоефективності в навчальних закладах міста

З 7 по 11 листопада у навчальних закладах Славутича пройшов Тиждень енергоефективності – таким чином освітяни міста приєдналися до регіональної ініціативи щодо популяризації енергоефективності. Підтримуючи цю надважливу ініціативу, в рамках Грантового Проекту Європейської...

 
З 7 по 11 листопада у навчальних закладах Славутича пройшов Тиждень енергоефективності – таким чином освітяни міста приєдналися до регіональної ініціативи щодо популяризації енергоефективності.

Підтримуючи цю надважливу ініціативу, в рамках Грантового Проекту Європейської Комісії в м.Славутич «Пілотний проект з реалізації Плану дій сталого енергетичного розвитку м.Славутич до 2020 року – здійснення термомодернізації 2-х муніципальних об'єктів бюджетної сфери», в освітніх закладах міста розпочато комплексну навчальну програму підвищення екологічної свідомості славутичан – дошкільнят, учнів шкіл та працівників бюджетних установ. Грантовий проект реалізується за Програмою Східного Партнерства «Угода мерів – Демонстраційні проекти», спрямований на виконання Угоди мерів та Плану дій сталого енергетичного розвитку м. Славутич до 2020 року.

Навчальна програма передбачає проведення до травня 2017 року 30-ти навчальних заходів для дошкільнят на тему «Як зберегти довкілля», 40-ка навчальних семінарів для учнівської молоді на теми «Енергія та довкілля» та «Споживаємо енергію розумно», 10-ти навчальних заходів для працівників бюджетних установ міста «Енергозбереження – шлях до енергетичної незалежності та розвитку». Загалом до навчання долучаться 1950 славутичан, кожен із них отримає важливі знання в сфері енергоефективності та інформаційні просвітницькі роздавальні матеріали.

На заняттях для найменших містян тренер проекту Ірина Терещенко вчить економити природні ресурси, розповідає про значення електричних приладів, води, тепла в наших оселях. На мультимедійному занятті, що проходило під гаслом «Закривай міцніше кран, щоб не витік океан!» у музичній залі дошкільного навчального закладу №4 «Маріте» діти ромірковували про кількість витраченої води однією людиною на добу, з'ясовували питання життєвої необхідності води, говорили й про те, яку шкоду може завдати вода та як берегти водні ресурси, спільно з тренером визначили правила економії води.

Для школярів навчальні заняття-тренінги проводить тренер Олена Заставнюк. До прикладу: учні 3-Б класу школи №4 на занятті «Споживаємо енергію розумно» вирушають в уявну подорож до своїх осель та за допомогою різноманітних тренінгових вправ і завдань вчаться економити електроенергію, розмірковують про альтернативні види енергії, встановлюють взаємозв'язок між використанням енергії та станом екології, розв'язують кросворд, розгадують загадки, виконують руханку.

Для працівників бюджетних установ міста тренінги «Енергозбереження – шлях до енергетичної незалежності та розвитку» проводить Богдана Кидиба. В рамках Тижня енергоефективності його учасниками стали колективи Палацу дитячої та юнацької творчості та Дитячої школи мистецтв. У ході навчального заходу учасники отримали теоретичні знання про енергозбереження, статистичні дані щодо використання енергетичних ресурсів, визначили свій «Екологічний слід» – вплив на навколишнє середовища, набули практичних навичок щодо енергозбереження в побуті.

У рамках заходів Тижня енергоефективності в навчальних закладах стартував міський конкурс «Краща програма факультативу (гуртка) з енергозбереження», проведені тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру – зустрічі учнів з енергоменеджерами, конкурси малюнків, учнівських есе, “круглі столи”, лекції, книжкові виставки та презентації видань про енергозбереження. Крім того, з початку року в місті діє «Програма формування енергетичної та кліматичної свідомості славутичан на 2016–2020 роки», що була розроблена та виконується в рамках Грантового проекту ЄС. На жаль, більшість громадян й дотепер мають досить приблизні уявлення про те, як їх щоденні дії на роботі та вдома впливають на стан навколишнього середовища й використання енергії. Проте в сучасних умовах росту цін на енергоресурси напрямок зниження енергетичних та фінансових витрат став одним із головних пріоритетів Славутицької громади, яка за допомогою міської влади та європейського співтовариства впевнено рухається по шляху енергоефективності та формування сучасної екологічної свідомості. Тож приєднуємося до руху енергозбереження, адже це шлях до енергетичної незалежності та розвитку нашої держави!