Культпрацівник працює

9 листопада – у цей день всі працівники культури та майстри народного мистецтва відзначають своє професійне свято разом із Днем української писемності та мови. Щоб насправді зрозуміти життя сучасного працівника культури, запрошуємо до Кіноконцертного комплексу на своєрідний екскурс...

 

9 листопада – у цей день всі працівники культури та майстри народного мистецтва відзначають своє професійне свято разом із Днем української писемності та мови. Щоб насправді зрозуміти життя сучасного працівника культури, запрошуємо до Кіноконцертного комплексу на своєрідний екскурс одного дня із життя закладу культури.

Розпочався робочий день. У кабінеті директора ККК Лариси Гніденко багатолюдно. До неї завітали її заступники – з культурно-масової роботи Тетяна Коршук та з адміністративно-господарської діяльності Олена Штейко, головний художник Павло Сикун та старший адміністратор Наталія Єршова. Йшлося про новорічне оформлення сцени та фойє. Щоби створити новорічний казковий світ, є цікаві ідеї, тому є завдання кожному, хто працює в ККК. Цікавлюсь думкою директора:

– Ларисо Валеріївно, у нас часто жартують:
Коли уся країна щось святкує,
Тоді культпрацівник працює,
Коли вночі усі лягають спати,
Культпрацівник почне вірші писати...

– Дійсно, тут є доля правди, адже свято завжди з нами, ми звикли дарувати його людям. Наша професія вимагає вчити і виховувати, зберігати і оберігати, малювати, танцювати, складати, співати, розважати і багато-багато чого іншого. Часто вечорами і вихідними ми спішимо на роботу, покидаючи сім’ю, щоб подарувати свято тим, у кого вихідний день. Але коли ми бачимо усміхнені обличчя своїх глядачів, ми розуміємо: все, чим ми жертвуємо, – недаремно! Розуміємо, що наша професія покликана дарувати людям радість, позитивні емоції. Наш Славутич багатий на таланти, його жителі володіють вагомим творчим потенціалом, який втілюють у життя працівники культури та майстри народного мистецтва. Ми вдячні усім, хто віддає своє життя щирій пісні, слову, запальному танку, театральному мистецтву, прикладній творчості, адже все це – живий скарб, що йде від серця до серця, чарує душу, дарує їй радість і натхнення! Кожен робочий день культпрацівника – це пошук змісту і нових форм роботи, пошук шляхів співпраці, нових просторів для спілкування й діяльності, пошук нових партнерів, нових друзів і приємних вражень.

Під час нашої розмови зі студії звукозапису донеслися звуки музики – це художній керівник Сергій Єршов працює над новими фонограмами. А в цей час у головного режисера ККК Ольги Сороки йшло обговорення творчо-виробничого процесу заходів, які пройдуть в Кіноконцертному комплексі найближчим часом. Вже розроблені сценарні плани до відзначення державних свят – Дня гідності та свободи (21 листопада), Дня пам’яті жертв голодомору (26 листопада). Уточнюються дні репетицій, вивчається музичний матеріал, узгоджуються концертні номери, плани з творчими партнерами – міським відділом культури, Дитячою школою мистецтв, Палацом дитячої та юнацької творчості, двома Бібліотечно-інформаційними центрами, краєзнавчим музеєм, навчальними закладами міста. Режисер Дмитро Полторін вносить останні штрихи до сценарію творчого ювілейного вечора народного вокального колективу міського відділу культури «Пой, душа!» (керівник – Людмила Смолярчук). Це свято відбудеться 25 листопада о 18.30 на сцені Кіноконцертного комплексу.

Запитую Ольгу Сороку:

– Що для вас, головного режисера ККК, є найважливішим в роботі?

– Головне – створити культурний простір із певною атмосферою! Важливо, щоб заходи, які проводяться, були не лише згадкою про вчорашній день, а працювали на майбутнє. Справа в тому, що культурно-мистецький захід може зробити стільки, скільки не може зробити довга робота над тим чи іншим проектом – така його сила! Глибокий сценарний матеріал, яскрава мова, вдало підібрані концертні номери, музика, світло, відеоряд, інші засоби художньої виразності впливають не тільки на розум, але й на почуття, уяву глядачів. Ми намагаємоья реалізувати побажання відвідувачів і водночас виконати запити жителів із задоволення культурно-дозвільних потреб та сприяти розвитку творчих здібностей наших славутичан.


Під час нашого спілкування заходить костюмер Тетяна Бобонець. Вона узгоджує з режисером кольорову гаму новорічного ростового костюма Півня – символу 2017 року. Над костюмом працює майстриня. Відкриття ж головної ялинки з казковим новорічним дійством планується на 19 грудня.

Далі цікавлюсь у культорганізатора Дмитра Переднього, над чим він зараз працює:

– Творчих завдань багато: це і підготовка розважальних програм, і вечора-спомина з ветеранами об’єкту «Укриття». Разом із Денисом Маслієм треба узгодити багато питань стосовно проведення суперфіналу сезону КВН «Ліга Славутич».

Дмитро впевнений, що КВН – це незабутнє враження. І вже 26 листопада на сцені ККК зустрінуться шість КВН-ських команд з Полтави, Прилук, Ірпіня, Києва, Чернігова, Маріуполя-Києва.

У другій половині дня до Кіноконцертного комплексу завітала начальник відділу культури, національностей та релігій Ніна Баришевська. Вона інформувала колектив про необхідність підготовки до ще одного надзвичайно важливого заходу – 30 листопада минає 30 років, як у 1986 було підписано Акт державної комісії про прийняття в технічну експлуатацію об'єкта «Укриття», спорудженого над зруйнованим аварією четвертим енергоблоком ЧАЕС. Символічно, що в переддень цього ювілейного дня, а саме 29 листопада, завершиться будівництво нового конфайнменту на Чорнобильській АЕС та насування Арки на об’єкт «Укриття». Цей захід стане в центрі уваги не тільки міжнародного співтовариства, міської влади, громадськості, а й, безумовно, працівників культури міста.

Кіноконцертний комплекс – великий ресурс міської громади. Послуги, що він надає, визначаються актуальними потребами славутичан.

18.00 – завершується робочий день, але не у працівників Кіноконцертного комплексу. Саме в цей час на сцені розпочалася репетиція музичної вистави «Пригоди Буратіно» за участю вихованців Недільної школи Свято-Іллінського храму. Технік-освітлювач Григорій Соколюк вмикає софіти, за звуковим пультом – Сергій Єршов. Звучить фонограма, народжується театральне дійство…


Людмила ЛЮБИВА