У Славутичі розпочато реалізацію громадського бюджету участі

Славутицька міська рада затвердила міську цільову програму «Громадський бюджет участі», метою якої є створення та запровадження ефективної системи взаємодії органів місцевого самоврядування та громадськості в бюджетному процесі для задоволення потреб мешканців міста Славутич.

 
Славутицька міська рада затвердила міську цільову програму «Громадський бюджет участі», метою якої є створення та запровадження ефективної системи взаємодії органів місцевого самоврядування та громадськості в бюджетному процесі для задоволення потреб мешканців міста Славутич.

Громадський бюджет участі – це певна частинка видаткової частини бюджету міста, що визначає міська рада. На 2016 рік ця сума визначена міською радою в розмірі 1 млн грн, або 3,6% видатків бюджету розвитку, з урахуванням внесених змін. А використання цих коштів визначають безпосередньо самі жителі міста. Пріоритетними напрямками громадського бюджету участі є проблеми, які потребують першочергового вирішення в місті Славутич, а саме: вуличне освітлення, облаштування тротуарів, сучасне оздоблення та облаштування міста, створення зон відпочинку (в т.ч. зі створенням точок вільного доступу до мережі Інтернет), дороги, будівництво спортивних та дитячих майданчиків, розвиток вело- та бігової інфраструктури, підтримка створення нових і розвитку існуючих об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та інше.

Активні жителі міста, члени територіальної громади Славутича віком від 16 років, які зареєстровані або проживають в м. Славутич, мають можливість подати певні проекти (проектні пропозиції) того, що міська влада має профінансувати. Проект, який поданий автором, повинен мати підтримку не менше 10 осіб (крім автора) і не суперечити діючому законодавству. Проекти-переможці окремо визначаються серед проектів з обсягом коштів до 50 тис. грн у межах 40% загальної суми, визначеної Програмою на бюджетний рік. Залишок коштів розподіляється наступним чином: проекти підтримки створення нових і розвитку існуючих об’єднань співвласників багатоквартирних будинків – до 100 тис. грн та проекти з обсягом коштів від 50 до 150 тис. грн (включно). Проекти подаються за єдиною обов’язковою для заповнення формою, яка буде розміщена на сайті Славутицької міської ради.

Кращі проекти серед тих, які отримали позитивну попередню оцінку, визначаються шляхом голосування.
Голосування проводиться:

1) на сайті Славутицької міської ради шляхом заповнення електронної версії бланку для голосування;

2) у спеціально визначених Робочою групою пунктах для голосування шляхом заповнення друкованої версії бланку для голосування, який можна отримати в цих пунктах, або попередньо роздрукувати із сайту Славутицької міської ради. У пунктах для голосування можна також отримати перелік проектів, допущених до голосування.

Форма та зміст бланків для голосування в обох випадках є однаковим.

Кожен житель міста віком від 16 років, який зареєстрований або проживає на території м. Славутич, що підтверджується офіційними документами (довідкою про місце роботи, навчання, служби чи іншими документами, які підтверджують факт проживання в місті), може особисто проголосувати за 1 проект.

В результаті голосування громадського бюджету участі планується:

• створити ефективний механізм взаємодії структурних підрозділів Славутицької міської ради та жителів м. Славутич у бюджетному процесі;
• залучити населення до процесу прийняття рішень на місцевому рівні;
• зформувати довіру громадян до місцевої влади;
• підвищити відкритість діяльності органів місцевого самоврядування;
• підвищити рівень прозорості процесу прийняття рішень шляхом надання жителям міста Славутич можливості безпосереднього впливу на бюджетну політику міста;
• вирішити проблеми, які найбільш хвилюють жителів Славутича.

Додаткова інформація про громадський бюджет участі найближчим часом буде розміщена на міському сайті e-slavutich.gov.ua