Завантаження ...

День прапора

У Славутичі пройшли урочистості з нагоди національного свята – Дня Державного Прапора України та 25-річниці проголошення незалежності нашої держави! День Державного Прапора – це свято всіх поколінь українців. Під синьо-жовтим стягом український народ утвердив віковічну мрію про державність...

 

У Славутичі пройшли урочистості з нагоди національного свята – Дня Державного Прапора України та 25-річниці проголошення незалежності нашої держави!

День Державного Прапора – це свято всіх поколінь українців. Під синьо-жовтим стягом український народ утвердив віковічну мрію про державність, соборність і самостійність. Він пов’язує воєдино трудові подвиги і бойові перемоги, наукові відкриття, спортивні та культурні досягнення. Патріотизм, любов до Батьківщини, почуття національного єднання народжується в наших серцях, коли звучить Державний Гімн і майорить Державний Прапор.

На Центральній площі зібралися представники міської влади, молодь, учасники АТО, працівники освіти, культури. Право підняти прапор України надається учаснику бойових дій в АТО Олексію Приходьку. У мікрофона випускниця ліцею, студентка Київського національного університету культури і мистецтв Ольга Шевченко, вона натхненно виконує Гімн України, співають всі учасники свята. До славутичан із вітальними словами звертаються перший заступник міського голови Віктор Шевченко, голова комісії з питань децентралізації місцевого самоврядування і адміндержустрою Київської обл., депутат Київської обласної ради, керівник Офісу реформ Київської обл. Володимир Удовиченко.
Історія синьо-жовтого стягу України йде в глибину століть. Ще тисячоліття тому київські князі під небесно-блакитними корогвами, прикрашеними золотом, виступали в походи на захист своєї землі. Під цим прапором наш народ і сьогодні відстоює свою гідність та незалежність. На жаль, не всі повертаються додому живими... Серед них – і наші герої, почесні громадяни Славутича Василь Білий, Сергій Волнухін, Денис Гултур, Андрій Кириєнко, Іван Лесніков, Олександр Уткін. Їх пам’ять славутичани вшанували хвилиною мовчання. Над площею голосистим дзвіночком рознеслася пісня «Мова єднання» у виконанні Ольги Шевченко. Нехай наш прапор завжди гордо майорить над Славутичем, рідною Україною та буде надійним оберегом у всіх наших справах та починаннях!

Ведуча свята – режисер Кіноконцертного комплексу Ольга Сорока запросила всіх учасників покласти квіти до погруддя видатного діяча, письменника, поета, філософа Т. Г. Шевченка та до меморіальних дошок героїв-славутичан, які загинули в зоні бойових дій на сході України.


Людмила ЛЮБИВА

 

мрия