Завантаження ...
Клиника БОГДАНА
Клиника БОГДАНА

Театральний проект «Внутрішній Славутич»

Кілька щільних шарів стереотипів вкривають Славутич. Один із символів Чорнобильської катастрофи, місто «Уранового кільця України», «ідеальне місто», наймолодше українське місто, місто одного мера тощо. Атомний шар, ландшафтний шар, архітектурний шар, адміністративний – і так далі, від більшого до меншого кіл.

 

Кілька щільних шарів стереотипів вкривають Славутич. Один із символів Чорнобильської катастрофи, місто «Уранового кільця України», «ідеальне місто», наймолодше українське місто, місто одного мера тощо.

Атомний шар, ландшафтний шар, архітектурний шар, адміністративний – і так далі, від більшого до меншого кіл. За межами журналістської та мистецької уваги залишається повсякденний світ звичайних славутичан. А саме повсякденність може розповісти про місто та його мешканців не менше, ба навіть більше ніж путівники, музейні експозиції та офіційні хроніки.

Сімейний фотоальбом, кришталь у трюмо, сувеніри, книжки на полицях зв’язані з тими особистими історіями, які зазвичай не потрапляють до чорнобильського наративу.
У театральному проекті Славутич досліджується «зсередини» шляхом етнографічних та соціологічних досліджень. У ході досліджень проводиться низка глибинних інтерв’ю та фокус-груп, збираються відео- та фотоматеріали. На їх основі створюється документальна вистава, яка стане приводом для публічної постпрем’єрної дискусій та подальших авторефлексій.

Крім того, робота над виставою має й освітню мету – вистава створюється спільними зусиллями залучених фахівців та театральної молоді Славутича. На фінішній прямій проекту проводиться воркшоп з театральної урбаністики, протягом якого молоді театрали отримують знання та практичні навички з методики польових досліджень, основ документальної драматургії та режисури. В результаті у Славутича залишається не тільки текст п’єси та ескіз вистави, а команда, що вміє працювати з документом.

Учасники:

Микола Гоманюк, соціолог, драматург, Херсонське обласне відділення Соціологічної асоціації України

Максим Афанасьєв, режисер, Херсонський центр молодіжних ініціатив «Тотем»

Євген Марковський, драматург, Херсонський центр молодіжних ініціатив «Тотем»

Лариса Сивка, керівник Театральної студії «Драм Арт» при Палаці дитячої та юнацької творчості (м.Славутич)

Учасники театральної студії, мешканці Славутича


Мебли для родины