Плануй своє майбутнє – плануй свою сім’ю!

Людина – тривка. Сучасний світ пропонує їй для здорового та довгого життя набагато більше можливостей, ніж обмежень. Потрібно лише вміти ними користуватись. Що можна отримати натомість? Порятунок від хвороб? Так. Продовження життя? Можливо. Але головне – це здоров’я, можливість...

 
Людина – тривка. Сучасний світ пропонує їй для здорового та довгого життя набагато більше можливостей, ніж обмежень. Потрібно лише вміти ними користуватись. Що можна отримати натомість? Порятунок від хвороб? Так. Продовження життя? Можливо. Але головне – це здоров’я, можливість повноцінно жити, вчитися, працювати, створювати сім’ю, народжувати на виховувати дітей.

Репродуктивне здоров’я людини – одна з найважливіших складових життя. Репродукція – це біологічний феномен, за допомогою якого природа реалізує програму збереження виду та продовження роду. Формування репродуктивного здоров’я – складний та тривалий процес, під час якого відбувається усвідомлення феномену людини, формування основи статевої культури й поведінки, становлення емоційних цінностей та формування цілісної особистості.

У період з 9 по 15 травня в Україні пройшов Всеукраїнський тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я. Протягом тижня в м. Славутич було проведено низку інформаційно-просвітницьких заходів: тренінгове заняття «Дорослішай на здоров`я» на тему «Репродуктивна система і здоров`я людини»; тренінгові заняття за програмою психологічної підтримки майбутніх матерів «Готуюсь стати мамою»; виставка методичної літератури та тематичних плакатів «Плануй своє майбутнє»; трансляція відеороликів «Майбутнє варто планувати» на телеканалі «МедіаДім»; розміщення тематичних постерів на освітлених банерах на автобусних зупинках міста; надання індивідуальних консультацій спеціалістами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Кульмінацією заходів стала рекламно-профілактична акція 13 травня «Плануй своє майбутнє», проведена спеціалістами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою наголошення на важливості дотримання здорового способу життя та усвідомлення факторів, що впливають на репродуктивне здоров’я. Під час акції жителі міста мали нагоду отримати інформацію про інфекції, що передаються статевих шляхом, методи захисту та сучасні види контрацепції, а також отримати консультацію спеціалістів щодо планування сімейного життя. Поруч з агітаційною палаткою «Майбутнє варто планувати» працювало дитяче розважальне містечко, яке складалось з секції малюнку на асфальті, спортивного майданчику та майстерні аквагриму.

Хочемо подякувати за допомогу в організації та проведенні заходів у рамках Всеукраїнського тижня планування сім’ї: начальнику ССДС Дудинський В. М., спеціалістам Зубець А. М. та Сусло Т. І., директору КЗ «ККК» Гніденко Л. В., художньому керівнику народного театру «Добрий настрій» Криворучко Т. П., артистам Ганні Лєбанідзе та Софії Черняк, директору КДЮСШ Жемі І. М., вихованцям відділення плавання Євгенію Божку та Марку Звєрєву, випускниці дитячої художньої студії «АКВА» Ганні Громовій.


Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
(тел.: 2-11-15, 3-01-80)