Завантаження ...
Клиника БОГДАНА
Клиника БОГДАНА

Третій фестиваль кіно та урбаністики «86»: що нам варто побачити?

За свіжою традицією, на початку травня в нашому місті проходить фестиваль кіно та урбаністики «86». Фестиваль росте, відкриває нові напрямки та стає все цікавішим передусім для самих славутичан. Так, цього року «86» – це чотири дні (6–9 травня), три основні локації, близько 40 фільмів...

 

За свіжою традицією, на початку травня в нашому місті проходить фестиваль кіно та урбаністики «86». Фестиваль росте, відкриває нові напрямки та стає все цікавішим передусім для самих славутичан. Так, цього року «86» – це чотири дні (6–9 травня), три основні локації, близько 40 фільмів, а також мистецькі заходи, публічні дискусії та обговорення, презентації громадських ініціатив і багато інших цікавинок, об’єднаних темою міста, екології та поколінь.

Відкриватиме фестиваль фільм «Чорнобильські бабусі» – історія про вперту й сильну духом жіночу компанію, яка після евакуації з Чорнобиля повернулась до своїх домівок у зоні відчуження. Режисерка Голлі Морріс під час презентації своєї стрічки 6 травня о 21.00 розповість про знайомство з жінками, які пережили Голодомор, Другу світову війну, катастрофу на ЧАЕС, поділиться подробицями знімального процесу та відповість на запитання глядачів. Небайдужість закордонних митців до нашого міста виливається у всеможливі творчі задуми.

Організатори фестивалю запросили авторів деяких із них приїхати до Славутича, тож у всіх охочих буде можливість поспілкуватися з ними та взяти участь в реалізації наступних арт-проектів. Швейцарський фотожурналіст Нільс Акерманн, який упродовж останніх трьох років фотографував славутицьку молодь та її дозвілля, відкриє виставку світлин «Кафе «Пінгвін» 6 травня о 14.00. Проходитиме вона в занедбаному, недобудованному кафе серед міського парку, яке оживе принаймні на час фестивалю.

Також зі спеціальною соціальною програмою до нас завітає чеська художниця Катержіна Шеда. Її проект Made in Slavutych передбачає встановлення рекорду Гіннеса жителями Славутича. Яким буде цей рекорд – визначатимемо ми самі. Відвідати презентації та дізнатися про всі деталі проекту можна буде 6 і 7 травня. Для тих, хто хоче більше дізнатися про українські міста-супутники атомних електростанцій, 8 травня о 12.00 демонструватиметься фільм «Атомоград. Монтаж утопії», створений Національним центром Олександра Довженка у співпраці з командою фестивалю «86».

Архівні хроніки будівництва сімох атомоградів – Прип’яті, Кузнєцовська, Енергодара, Нетишина, Южноукраїнська, Теплодара, Орбіти – у стилі репортажу розкривають економічне й ідеологічне значення міст-побратимів Славутича для колишнього СРСР.

В останній фестивальний день відбудеться показ фільму Карлоса Мачадо Квінтели «Проект століття». Кубинська стрічка близька нам тим, що розповідає про мешканців міста, зведеного біля АЕС. Проте станція так і не була введена в дію, а висококваліфіковані ядерники, в тому числі й із Радянського Союзу, не мають змоги застосувати свої професійні вміння. Чим зараз живуть колеги багатьох славутичан і які паралелі можна провести між сучасною Україною та Кубою, дізнаємось 9 травня о 16.00.

Діти від 9 до 14 років зможуть долучитися до освітньої програми «Славутич. Capsula». Вона передбачає вивчення всіх можливих доступних для школярів методів пошуку, збереження і передачі пам’яті про минуле та власне збір культурних артефактів, створення і презентацію капсули часу Славутича. Для малят від 3 до 8 років у міському парку також будуть організовані розвиваючі заняття в супроводі педагогів.

Нагадаємо, що погортати електронний каталог фестивалю, ознайомитися з повною програмою та розкладом подій можна на сайті www.86.org.ua До зустрічі!
Мебли для родины