У Чорнобилі з'явився перший мурал

До 30-ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС португальський стріт-арт художник Антоніо Коррейя (Pantonio) розмалював одну зі стін центральної вулиці міста Чорнобиль. «Робота на такій локації – це виклик та мрія багатьох стріт-артистів, а також велика відповідальність. Адже малюнок...

 

До 30-ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС португальський стріт-арт художник Антоніо Коррейя (Pantonio) розмалював одну зі стін центральної вулиці міста Чорнобиль.

«Робота на такій локації – це виклик та мрія багатьох стріт-артистів, а також велика відповідальність. Адже малюнок пов'язаний із трагедією, що сталася 30 років тому. Трагедією, що зачепила багато країн та поколінь», – зазаначає Pantonio.

У своїй роботі автор зобразив зародження нового життя після техногенної катастрофи. Кролики символізують повернення тварин та відродження усього живого на територію, яка вважалася непридатною для існування.

Ідея створення мурала у Чорнобилі належить Sky Art Foundation, куратор проекту – Олег Соснов.

Проект є мистецьким та інформативним водночас. Він має на меті змінити уявлення про сучаcне життя у зоні відчуження”, – акцентує Олег Соснов.

Розвиток урбаністичного мистецтва – один із напрямків діяльності Sky Art Foundation. «Розпис стіни у зоні відчуження – це своєрідний маніфест. Привернення уваги широкої громадськості до катастрофи, нагадування про те, як слід поводитися з атомом та не забувати, що немає нічого важливішого за людське життя. У той же час, створений мурал символізує відродження та надію», – підкреслює засновник Sky Art Foundation Дмитро Палієнко.

Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки та Державне агентство з управління зоною відчуження сприяли створенню мурала.